niedziela, 29 stycznia 2023r.

Buty do biegania – jaki rozmiar będzie najlepszy na jesienny trening?

photo 1542291026 7eec264c27ffcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxTaG9lJTIwaW1wcmVnbmF0aW9ufGVufDF8MHx8fDE2NjM3NDk5MDcixlibrb 1.2.1q80w1080

Choć za oknem rozpoczyna się depresyjna słota, z pewnością wielu z nas nie przerywa swoich treningów. Jogging można przecież uprawiać zawsze, wystarczy, że nie pada zbyt mocno. Trzeba jednak zaopatrzyć się w odpowiednie buty do biegania od marki Salomon. Czym kierować się podczas wyboru produktów na jesień?

Rozmiar… Od niego powinnyśmy zacząć

Jesień jest okresem, w którym nasze stopy częściej będą narażone na działanie wilgoci i chłodu. Dlatego chętniej sięgamy w tym czasie po grubsze skarpetki, które uchronią stopy. Kupując buty damskie do biegania marki Salomon trzeba mieć to na uwadze i dobrać taki rozmiar, w którym stopa będzie czuć się wygodnie.

W jaki sposób dobrać obuwie? Najlepiej udać się do sklepu późnym popołudniem. W tym czasie stopy są lekko opuchnięte po całym dniu i mogą być nawet o pół rozmiaru większe niż zwykle. Dobrze jest wybrać się po buty sportowe marki Salomon w tych samych skarpetkach, które zamierzamy używać podczas treningu. Dzięki temu łatwiej dopasujemy obuwie do swoich preferencji.

Nawierzchnia może być w tym czasie zdradliwa

Biegając po miejskich uliczkach w trakcie jesiennych dni musimy być bardzo ostrożni. Lekki przymrozek, kilka liści na powierzchni i już możemy stracić przyczepność, nabawiając się przy tym niechcianej kontuzji. Dlatego w sklepie dobrze jest sprawdzić, czy prezentowane buty damskie mają odpowiednią podeszwę.

Jeśli najczęściej biegamy po twardym podłożu, powinno ono być bardzo elastyczne i mieć wyprofilowany bieżnik. Te otworki w spodniej części obuwia pomogą zachować przyczepność nawet na mokrej powierzchni i ustabilizują nasze stopy w trakcie biegu. Jeśli znacznie częściej trenujemy w terenie, dobrze jest kupić solidniejsze buty do biegania. Takie produkty mogą być silnie narażone na działanie wilgoci i błota, dlatego muszą odznaczać się większą wytrzymałością.

Idealne buty do biegania na jesień, znaczy jakie?

Przede wszystkim produkty muszą być dla nas wygodne. Każdy trening ma stanowić formę relaksu, a w obcierających stopę butach dobiegania trudniej skupić się na odczuwaniu przyjemności. Dlatego przede wszystkim dobierz właściwy rozmiar.

Jeśli masz możliwość, wypróbuj jak największą liczbę wariantów obuwia. Tylko w ten sposób sprawdzisz, który z nich najlepiej przypadnie Ci do gustu. Nie warto też kierować się ceną – wygodne buty do biegania marki Salomon kupisz po bardzo atrakcyjnej stawce! W trakcie doboru kieruj się przede wszystkim komfortem – tylko tak dobierze buty, z którymi bezpiecznie i przyjemnie pokonasz każdą jesienną trasę!

https://woliniusz.pl/firm-pol-1470921164-Salomon.html

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

RTG na pomoc zębom i dziąsłom Twojego zwierzaka

1 czerwca 2021

Zęby i dziąsła zwierzaka są dla niego bardzo wrażliwymi obszarami, które są niezbędne dla jego codziennego zdrowia, aktywności i szczęścia. Kiedy cierpią na ból, dyskomfort lub infekcję z powodu choroby…

Czytaj więcej