poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Codzienny strój eleganckiego mężczyzny. Co wybrać: garnitur, czy samą marynarkę?

unnamed file

Garnitur to jedna z obowiązkowych pozycji w każdej szafie mężczyzny. Wielu panów posiada kilka egzemplarzy garniturów do pracy i na co dzień i jeden, dwa na wyjątkowe okazje. Jednakże jest też spora część mężczyzn posiadających jeden garnitur przeznaczony tylko „od święta”.

Każdy chce wyglądać elegancko i szykownie, a to kojarzy się najczęściej z formalnym strojem, czyli garniturem. Jednakże w dzisiejszych czasach panowie podkreślają wygląd nie tylko całym zestawem, ale umiejętnym dopasowaniem samej marynarki. Jaki garnitur, w związku z tym wybrać, by można go było później zdekompletować?

Uszyć, czy kupić garnitur uniwersalny?

Klasyczny garnitur kupiony, jako model, który zamierzamy zdekompletować i doraźnie zakładać jedynie marynarkę powinien zdecydowanie być wykonany z materiałów w kolorach innych niż czerń. Jest to istotne, gdyż czarny garnitur jest takim strojem eleganckim, który nie w każdej sytuacji, nawet w całości, się sprawdza. Czarna marynarka pochodząca z takiego zestawu jeszcze rzadziej będzie dobrze wyglądać sama.

Aby swobodnie i elegancko czuć się w garniturze powinniśmy zdecydowanie postawić na wykonanie go przez krawca. Idealnie dopasowany strój nie tylko zapewni doskonały wygląd, ale również będzie wygodny. Te czynniki mają także wpływ na noszenie zdekompletowanego uniformu, a sama idealnie leżąca marynarka połączona z dżinsami będzie wyglądała elegancko i szykownie.

Stylizacja casualowa, czyli jak połączyć marynarkę z innymi spodniami?

Aby móc wykorzystać marynarkę do innych stylizacji należy sprawić sobie odpowiedni garnitur szyty na miarę. Dobrym kolorem zawsze będzie niebieski (ale nie granat), zielony lub brąz. Takie barwy powodują, że łatwo jest zestawić marynarkę z różnego rodzaju spodniami i butami lub spodnie z górną częścią garderoby.

Materiał to istotny czynnik, który umożliwia noszenie jego elementów osobno. Przede wszystkim powinna być to dobrej jakości tkanina. W takich stylizacjach, by wyglądać elegancko warto zwrócić uwagę na dodatki, czyli odpowiednie buty, pasek do spodni i inne drobne elementy.

Marynarka od garnituru, czyli co w niej ułatwia stylizację?

Kieszenie, to taki, drobny element garnituru, który nadaje ton elegancji i wpływa na stopię formalności. Wśród rodzajów kieszeni wyróżnić można wszywane lub naszywane. Kieszenie naszywane na marynarkę nadają jej zdecydowanie mniej formalnego charakteru, a tym samym jest łatwiej ją skompletować z innymi spodniami. Marynarka, by wyglądała dobrze w innej stylizacji powinna również mieć odpowiedni krój klap, a tu sprawdzą się fenomenalnie klapy otwarte.

Może spodobać Ci się również:

photo 1652368551119 9f9a519e2495cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5MXx8c3RvbWFsb2dpY2FsJTIwZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjU0Mjc2MDQyixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaki dentysta Wrocław? Czym powinien charakteryzować się dobry stomatolog?

1 czerwca 2022

Idąc na wizytę do stomatologa zawsze, oczekujemy profesjonalnego podejścia ze strony specjalisty. Ponadto pacjent powinien darzyć zaufaniem dentystę, ponieważ w przeciwnym razie osoba korzystająca z usług może mieć obawy co…

Czytaj więcej