niedziela, 02 października 2022r.

Fotoodmładzanie – jak działa taki zabieg?

unnamed file 7

Starzenie to proces nieunikniony i niestety nieodwracalny. Obecnie są jednak dostępne nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym można nieco go opóźnić. Brak odpowiedniej pielęgnacji, ochrony przed słońcem, na pewno będzie działał na naszą niekorzyść. Gdy na naszej twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki, przebarwienia czy popękane naczynka, warto zdecydować się na skorzystanie z odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej. 

Czym jest fotoodmładzanie?

Proces starzenia się skóry to nic innego jak utrata poziomu nawilżenia, jędrności i elastyczności skóry, bardzo często dochodzi także do zaburzenia pracy lipidowej warstwy skóry. Czy można temu zapobiec? Okazuje się, że tak. Jednym z najskuteczniejszych, a jednocześnie najmniej inwazyjnych zabiegów jest obecnie fotoodmładzanie twarzy. Taki zabieg jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi porami, a także przebarwieniami posłonecznymi.

Taki zabieg sprawdzi się również w przypadku osób posiadających skórę z tendencją do nadmiernego wydzielania sebum. Polega na naświetlaniu skóry światłem o niskiej gęstości energii, co pobudza ją do przebudowy. Nie jest bolesny, co więcej efekty można zaobserwować bezpośrednio po wykonaniu zabiegu.

Wystarczy jednorazowa wizyta, czy potrzebna jest seria zabiegów?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że fotoodmładzanie jest zabiegiem seryjnym, co oznacza, że aby móc osiągnąć zadowalające rezultaty, należy przejść kilka zabiegów w odpowiednim odstępie czasowym. 

Najlepiej wykonać serię 3-5 zabiegów, dzięki temu efekty będą najlepsze. Można liczyć między innymi na spłycenie zmarszczek mimicznych, poprawę owalu twarzy, skóra będzie również bardziej sprężysta, elastyczna. Zazwyczaj specjaliści zalecają powtarzanie zabiegu co 3-5 tygodni. Wówczas można osiągnąć najlepsze efekty.

Jakie są przeciwwskazania?

Tak, jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, tak samo zabieg fotoodmładzania twarzy ma pewne przeciwwskazania. Nie jest on zalecany między innymi osobom cierpiącym z powodu cukrzycy, łuszczycy, bielactwa, nadwrażliwości skóry na światło, zaburzenia krzepnięcia krwi i nie tylko. Do przeciwwskazań można zaliczyć także schorzenia endokrynologiczne, nie można wykonać zabiegu również w przypadku ciąży lub karmienia piersią. 

Fotoodmładzanie to nowoczesny, bardzo skuteczny i co równie istotne mało inwazyjny zabieg. Bez wątpienia warto zdecydować się na niego, jeżeli zmagamy się z niedoskonałościami skóry lub zauważymy u siebie pierwsze oznaki starzenia i chcemy spowolnić ten proces.

 

 

Może spodobać Ci się również:

Fotoodmładzanie sposobem na zdrową i nieskazitelną skórę

Fotoodmładzanie sposobem na zdrową i nieskazitelną skórę

30 kwietnia 2020

Starzenie skóry to proces naturalny i nieodwracalny. Składają się na niego zmiany o charakterze genetycznym, a także te wynikające z czynników zewnętrznych. Z wiekiem zmniejsza się elastyczność cery, pojawiają się…

Czytaj więcej