niedziela, 29 stycznia 2023r.

Fotoodmładzanie sposobem na zdrową i nieskazitelną skórę

Fotoodmładzanie sposobem na zdrową i nieskazitelną skórę

Starzenie skóry to proces naturalny i nieodwracalny. Składają się na niego zmiany o charakterze genetycznym, a także te wynikające z czynników zewnętrznych. Z wiekiem zmniejsza się elastyczność cery, pojawiają się zmarszczki oraz przebarwienia. Komórki zwane fibroblastami tracą zdolność do efektywnego podziału, a konsekwencją jest spadek ilości białek: kolagenu i elastyny. 

Na czym polega fotoodmładzanie skóry?

To metoda bazująca na użyciu światła. Poprawia stan cery, regeneruje, przywraca blask i młody wygląd. Polecamy ją pacjentom, którzy borykają się ze zmarszczkami, przebarwieniami posłonecznymi, zmianami trądzikowymi czy naczynkami. Odmładzanie twarzy i wybranych partii ciała to zabieg wykonywany najczęściej przy użyciu światła. Wyróżniamy laser frakcyjny, ablacyjny, nieablacyjny, czy IPL.

Techniki laserowe w fotoodmładzaniu skóry

Laser frakcyjny to narzędzie tworzące mikrouszkodzenia poprzez miejscowe podgrzewanie. W rezultacie tkanka zaczyna się silnie regenerować. Zabieg najczęściej wykonywany jest ze znieczuleniem. Po nim może wystąpić złuszczanie czy zaczerwienienie skóry. Ta technika umożliwia spłycenie zmarszczek, usunięcie śladów potrądzikowych czy rozwiązanie problemu hiperpigmentacji. 

Laser ablacyjny to metoda, która bazuje na wytworzeniu monitorowanego uszkodzenia skóry, poprzez odparowanie naskórka. W efekcie powstaje się rana. W procesie gojenia tkanka silnie się odnawia. Stopniowo ulega redukcji ilość przebarwień, a cera się wygładza. Zabieg z użyciem lasera ablacyjnego polecany jest osobom z bliznami po trądziku, trądzikiem różowatym, czy nierównomiernym kolorytem twarzy. Poprawie ulega także napięcie skóry, dzięki czemu wygląda ona młodziej. 

Laser nieablacyjny to alternatywa dla ablacyjnego, nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji i nie uszkadza naskórka. Metoda przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry i spłycenia zmarszczek. Znajduje także zastosowanie w leczeniu rozszerzonych naczynek oraz blizn potrądzikowych.  

IPL polega na zastosowaniu rozproszonych fali świetlnych zróżnicowanej długości i szerokości, a ich źródłem jest specjalna lampa. Fotoodmładzanie twarzy IPL przyczynia się do pobudzenia procesów regeneracji skóry. Zabieg ma właściwości przeciwstarzeniowe, wpływa na spłycenie zmarszczek, poprawę gęstości tkanki, usunięcie przebarwień posłonecznych. Naświetlanie metodą IPL to także skuteczny sposób na zamknięcie naczynek, a także trwałą depilację. 

Fotoodmładzanie to całe spektrum różnorodnych zabiegów, które pomogą nam znacząco poprawić stan skóry. Wykazują zastosowanie przy rozmaitych schorzeniach, dzięki czemu ich działanie jest nie tylko skuteczne, ale także uniwersalne.

Może spodobać Ci się również:

Jak zmierzyć pierścionek? Rozmiary pierścionka

Jak zmierzyć pierścionek? Rozmiary pierścionka

20 czerwca 2020

Każda kobieta uwielbia nosić biżuterię. W zależności od preferencji są to klasyczne, małe oraz delikatne ozdoby, ale również błyszczące, objętościowe oraz rzucające się w oko dodatki. Rodzaj jest również zależny…

Czytaj więcej