piątek, 12 kwietnia 2024r.

Ile kosztuje ustawienie świateł na stacjach diagnostycznych?

unnamed file 5

Sezon jesienno-zimowy wiąże się z ograniczonym dostępem do światła słonecznego. Długie wieczory i przeważnie zachmurzone niebo determinuje konieczność stosowania oświetlenia w samochodach. Choć obowiązek ich używania jest przez cały rok, to właśnie teraz nabierają one szczególnego znaczenia dla bezpiecznej jazdy. Jeśli reflektory nie są odpowiednio ustawione, mogą jednak wywołać więcej szkody niż pożytku. Jak powinny być ustawione światła samochodowe? I ile kosztuje taka usługa w serwisie?

O odpowiednie oświetlenie warto dbać…

Prawidłowo ustawione światła drogowe nie tylko pomagają nam pokonywać trudne odcinki dróg. Żarówki skierowane w nieodpowiedni sposób będą stanowić zagrożenie dla innych użytkowników. Zbyt daleko świecące światła mijania mogą nadmiernie oświetlać drogę i powodować dyskomfort dla przechodzących pieszych. Z kolei niewłaściwe ustawienie kąta padania światła wpłynie na jazdę kierowców jadących po przeciwnej stronie.

Dobry mechanik przypomina, że nieprawidłowe oświetlenie to również ogromne niebezpieczeństwo dla nas samych. Widoczność podczas jazdy w nocy jest mocno ograniczona, a nierównomiernie rozłożone światło może utrudnić nam identyfikację przeszkód, które czekają w trakcie jazdy. Dlatego warto wszystkie błędy z oświetleniem na bieżąco korygować.

Ustawienie świateł? Zrobisz to sam!

W wielu przypadkach pojazdów zmiana kąta ustawienia świateł jest stosunkowo prosta i nie wymaga wizyty w warsztacie. Część modeli posiada również elektroniczną regulację kąta padania światła, która znacznie upraszcza zadanie. Można również do tego celu wykorzystać mur lub ścianę, na której precyzyjnie ustalimy parametry oświetlenia.

Niekiedy jednak dostęp do reflektorów może być trudniejszy. Wówczas przyda się mechanik samochodowy. Kraków jest miastem, w którym większość warsztatów wykona usługę od ręki, bardzo często czynność wchodzi również w zakres badań diagnostycznych i rutynowych kontroli pojazdu.

Czy to kosztowna usługa?

Samo ustawienie świateł może kosztować kierowcę maksymalnie 20-30 złotych. Nie jest to trudna czynność, a większość mechaników dzięki zaawansowanym narzędziom szybko skoryguje właściwe ustawienie świateł. 

Wielkość opłat zależy od stopnia skomplikowania dojścia do żarówek, oraz ceny produktów na wymianę. Typowy halogen kosztuje zwykle kilkanaście do trzydziestu złotych, niekiedy istnieje potrzeba wymiana obu elementów jednocześnie. Jednak i tak koszty w odniesieniu do znacznego polepszenia komfortu jazdy są znikome, dlatego warto odwiedzić serwis samochodowy!

Może spodobać Ci się również:

photo 1502672023488 70e25813eb80cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxhcGFydG1lbnR8ZW58MXwwfHx8MTY3NzU4OTExMwixlibrb 4.0.3q80w1080

Rynek pierwotny, a rynek wtórny. Sprawdź, czym różnią się mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego?

1 listopada 2023

Znajomość rynku nieruchomości przez osoby szukające mieszkania to niezwykle ważna kwestia. Dzięki temu mamy większą świadomość tego, jakie lokale są oferowane oraz, co najlepiej warto wybrać. Najpopularniejszymi określeniami, jeżeli chodzi…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady