piątek, 12 kwietnia 2024r.

Ile kosztuje zarządzanie nieruchomością przeznaczoną na wynajem?

photo 1679105796568 6ff0b24670a5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTQwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Nieużytkowany lokal można udostępnić innym lokatorom i czerpać z tego tytułu poważne zyski. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy właściciel nieruchomości nie ma doświadczenia w kwestii prowadzenia takich usług. Na szczęście są firmy zajmujące się obsługą nieruchomości pod wynajem. Czy takie rozwiązanie jest jednak opłacalne?

Form najmu nieruchomości jest kilka…

Od wyboru odpowiedniego sposobu udostępniania lokalu zależy wysokość planowanego dochodu czy nakład pracy, który trzeba włożyć, by otrzymać należne zyski. Najpopularniejszymi formami udostępniania mieszkania są najem krótko- i długoterminowy. Pierwszy kierowany jest do turystów i pozwala generować bardzo duże dochody. Jednocześnie najem krótkoterminowy wymaga sporo pracy i zaangażowania.

Długoterminowa umowa jest pod tym względem korzystniejsza. Taki dokument zapewnia stałe użytkowanie lokalu przez określony czas oraz regularny dochód. Nie będzie on jednak zbyt wysoki i często jest zależny od faktycznej powierzchni mieszkaniowej oraz lokalizacji obiektu. Z drugiej strony obsługa najmu krótkoterminowego w tym przypadku nie będzie konieczna.

Dlaczego warto skorzystać z zewnętrznej pomocy?

Jeśli decydujemy się na wynajem krótkoterminowy, warto wykorzystać doświadczenie specjalistów, którzy zajmują się tym na co dzień. To nie tylko doskonały sposób na przeniesienie obowiązków, lecz również manewr zapewniający z góry wysokie dochody. Często takie firmy obsługują wiele podobnych lokali i mają już rozwiniętą markę. Pomaga to w zdobywaniu nowych klientów i zapewnia stałe obłożenie lokalu, co generuje wysokie zyski.

Właściciele mieszkań, którzy nie chcą zajmować się osobiście obsługą budynku, mogą zlecić najem krótkoterminowy w Warszawie zewnętrznemu podmiotowi. To duże ułatwienie w przypadku prowadzenia tego typu działalności.

Czy taka usługa kosztuje wiele?

Każda firma zajmująca się obsługą nieruchomości ma własny system rozliczania za wykonaną pracę. Najczęściej przyjmuje się jednak model prowizji od uzyskanych dochodów, która może wynosić od kilku do kilkunastu procent. Czy to dużo, czy mało? To zależy… Jeżeli jednocześnie firma wygeneruje wysokie dochody z najmu krótkoterminowego, opłacalność takiej pomocy i tak będzie bardzo widoczna.

Pamiętajmy też, że obsługa najmu zwalnia nas z większości obowiązków, którymi powinniśmy się zająć jako właściciele nieruchomości. W ten sposób możemy stworzyć doskonałe źródło dochodu pasywnego ograniczając swoje działania do minimum.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Jak wygląda przeszukanie mieszkania?

1 września 2021

Funkcjonariusze i przedstawiciele organów śledczych w pewnych sytuacjach mogą zlecić wykonanie przeszukania. Jest to dopuszczalna forma weryfikacji podejrzeń, która wykorzystywana jest, by odkryć i zabezpieczyć dokumenty świadczące o popełnionym czynie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady