czwartek, 20 czerwca 2024r.

Jak dobrać garnitur ślubny szyty na miarę?

Jak dobrać garnitur ślubny szyty na miarę?

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu, więc pragniemy w tym czasie prezentować się olśniewająco. Możnaby spodziewać się, że dotyczy to tylko pań, ale panowie także chcą wyglądać szykowanie i najlepiej w tym szczególnym dniu.

Z tego powodu, wielu panów decyduje się na zamówienie garnituru na miarę. Dzięki temu, garnitur idealnie pasuje do pana młodego i sprawia, że prezentuje się on równie cudownie, co panna młoda. W końcu nie ma lepszej okazji na tak wyjątkowy garnitur, jak własny ślub.

Garnitur szyty na miarę – dlaczego warto?

Ślubny garnitur szyty na miarę to dobra opcja zarówno dla pana młodego, jak i z pozycji gościa. To nie tylko kwestia dobrego wyglądu, ale także inwestycja na lata. Ładny i idealnie dopasowany garnitur przyda się przy wielu innych okazjach.

Garnitur szyty na miarę będzie prezentował się znacznie lepiej i podkreślał unikalny styl właściciela. W dodatku, dzięki szyciu u krawca można indywidualnie dopasować krój do nietypowych wymiarów sylwetki. To sposób na zamaskowanie słabszych punktów i podkreślenie mocniejszych.

Cena garnituru szytego na miarę

Cena garnituru szytego na miarę jest najczęściej wysoka, ponieważ wymaga on wiele pracy i czasu. Ślubny garnitur jest najczęściej jeszcze droższy ze względu na okazję. Końcowa cena jednak zależy w dużej mierze od materiałów (ich ilości oraz gatunku), zdobień, unikalności kroju i ilości poprawek.

Prawdą jest, że ślubny garnitur na miarę w Krakowie to koszt zazwyczaj od 3 tysięcy i wzwyż. Jednak cena rośnie, gdy zdecydujemy się na usługi popularnego salonu krawieckiego oraz lepsze gatunkowo materiały.

Trzeba liczyć się także z tym, że na garnitur od krawca czekamy kilka miesięcy. Najczęściej minimum 4 miesiące. Szybsze tempo realizacji najpewniej odbije się negatywnie na jakości wykonania, więc warto mieć to na uwadze.

Cechy dobrego garnituru

Po pierwsze, nie powinien ograniczać ruchów. Musi być komfortowy dla noszącego i prezentować się dobrze w oczach innych.

Linia ramion w marynarce powinna być równa i prosta. Nie mogą występować żadne załamania i fałdy. Następnie, warto zwrócić uwagę na klapy marynarki. W dobrze uszytym garniturze są one przyległe, gdy marynarka jest zapięta. W dodatku kołnierz powinien stykać się równo z linią kołnierzyka koszuli.

Ważna jest także długość. Marynarka powinna sięgać linii pośladków do punktu, w którym zaczynają się uda. Rękawy powinny pozostawiać miejsce na wystające mankiety koszuli, czyli kończyć się około centymetra przed krańcem rękawa koszuli.

Może spodobać Ci się również:

Czy po zdaniu egzaminu na prawo jazdy można jeździć samochodem - co mówią przepisy?

Czy po zdaniu egzaminu na prawo jazdy można jeździć samochodem – co mówią przepisy?

22 stycznia 2020

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to z pewnością wielki dzień dla każdego przyszłego kierowcy. Radość z uzyskanych uprawnień jest zrozumiała. Trzeba jednak pamiętać, że przepisy Kodeksu Drogowego są jasne i…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady