piątek, 12 lipca 2024r.

Jakie akcesoria do peruki warto kupić? Jak dobrać czepek pod perukę?

unnamed file

Decydując się na wybór peruki warto wziąć pod uwagę kilka aspektów związanych z jej użytkowaniem. Ważne jest poznanie jej budowy oraz umiejętne dopasowanie dedykowanych akcesoriów. Prawidła dotyczące pielęgnacji i przechowywania peruki pozwolą na korzystanie z niej przez wiele lat.

Podstawa peruki

Podstawą peruki jest cienka siatka zwana mikroskórą. To na niej wplecione są włosy o strukturze naturalnej lub syntetycznej. Dzisiejsze technologie pozwalają na wydobycie z mikroskóry takich cech jak przewiewność i delikatność. Ważne jest również, że materiały w niej użyte są hipoalergiczne i nie ma efektu podrażnienia oraz swędzenia

Mikroskóra w cielistym kolorze jest nie do odróżnienia od ciała. Posiada odpowiednio zamontowane paski z gumy, które sprawiają, że całość można łatwo dopasować na głowie. Elastyczność tego rozwiązania pozwala na stosowanie peruki na każdej głowie.

Włosy – naturalne lub syntetyczne

Do takiej bazy włosy są solidnie przyczepione. Niezależnie czy z naturalnych czy sztucznych włosów na dobrej jakościowo podstawie każda peruka będzie wyglądała jak prawdziwe owłosienie. Również zabiegi pielęgnacyjne nie nastręczą w tym przypadku wielu problemów.

Dobre gatunkowo włosy są gładkie i nie puszą się. Obecnie produkowane peruki z włosów syntetycznych nie różnią się praktycznie wcale od naturalnych. Są dobrze przystosowane do zabiegów pielęgnacyjnych oraz wyśmienicie się układają.

Dobre akcesoria i przechowywanie

Wybierając wśród niezbędnych akcesoriów należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wybór stojaka. Peruka na głowie jest czasowo, a przechowywanie jej inaczej niż na odpowiednim wymodelowanym stojaku może ją zniekształcić.

Przydatny będzie również czepek pod perukę na głowę, tak by dobrze schować własne włosy. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania można wybrać pończoszkę, kabaretkę lub czepek bambusowy.

Konieczne jest zaopatrzenie się w środki myjące, czyli szampon i odżywkę do odpowiedniego rodzaju włosów. Dobrym elementem wyposażenia będzie również olejek regeneracyjny, który zapobiegnie matowieniu, nawilży i nada miękkości włosom w peruce.

Przydadzą się grzebyki do mocowania peruk i klipsy do podpinania włosów. Dobre przechowywanie peruki zależy od odpowiedniego jej ustawienia na stojaku i przykrycia. W tej sytuacji można nabyć odpowiedni czepek z delikatnej satyny, który ochroni włosy i zapobiegnie ich zakurzeniu.

Wybierając dla siebie perukę warto zasięgnąć informacji w odpowiednim sklepie. Tam styliści dopasują indywidualnie wszystko to, co posiadacz peruki powinien mieć, jak również zaopatrzą w szereg przydatnych rad.

Może spodobać Ci się również:

photo 1500990625140 65260c43f3ffcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0MXx8Z3JlZW4lMjB3YWxsJTIwcGxhbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NjQ4MTc5ODQixlibrb 1.2.1q80w1080

Ogród wertykalny ze sztucznych roślin w biurze i w przestronnym mieszkaniu – jakie funkcje może pełnić?

1 maja 2024

Ogrody wertykalne ze sztucznych roślin zyskują na popularności zarówno w biurach, jak i przestronnych mieszkaniach. Te pionowe kompozycje roślinne nie tylko dodają estetyki wnętrzom, ale pełnią również wiele funkcji praktycznych.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady