czwartek, 20 czerwca 2024r.

Jakie ścierniwo do piaskowania? Żużel pomiedziowy

Jakie ścierniwo do piaskowania? Żużel pomiedziowy

Wiele branż wykorzystuje obróbkę strumieniowo-ścierną do czyszczenia wielkich powierzchni, których nie sposób wyczyścić tradycyjnymi metodami, głównie ze względu na stan zanieczyszczeń lub zbyt dużą powierzchnię. Do tego typu procesu wykorzystywane są zarówno żużle paleniskowe, jak i żużle metalurgiczne, a jednym z najczęściej stosowanych na polskim rynku jest żużel pomiedziowy. 

Co to jest?

Polgrit jest ostrokrawędziowym ścierniwem do piaskowania, którego używa się do procesu czyszczenia strumieniowo-ściernego. Sama czynność jest jedną z najczęściej stosowanych metod obróbki mechanicznej materiałów, używanej w celu zabezpieczenia i oczyszczenia powierzchni z osadów oraz odnowieniu konstrukcji. Proces czyszczenia jest uzależniony od typu żużlu, z którego korzystamy w procesie obróbki strumieniowo-ściernej. Obecnie na rynku oferowane są różne rozmiary ścierniwa do piaskowania, od którego zależy grubość pojedynczego elementu. Najczęściej stosowane są granulacje od 0.2 mm do 2.8 mm, gdzie 0.2 jest bardzo drobnym elementem, a 2.8 należy do najgrubszego rodzaju.

Jakie są zalety wykorzystania żużla pomiedziowego 

Jest to o wiele bardziej wydajny materiał niż piasek, który w przeszłości najczęściej stosowało się w celach obróbki strumieniowo-ściernej, a przy tym cena polgritu jest stosunkowo niska, co w większym stopniu świadczy na jego korzyść. Używając żużlu pomiedziowego można mieć pewność, iż ten środek został oficjalnie dopuszczony do wszelkich prac piaskarskich na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki, co świadczy o tym, iż wykorzystanie go pozwoli otrzymać każdy możliwy sposób oczyszczania powierzchni zgodnie z normą SIS 055900-1967, która jest w Polsce powszechnie stosowana. Żużel pomiedziowy poza tym może zostać użyty zarówno w czyszczeniu suchym, jak i mokrym, a jego wytrzymałość sprawia, iż możliwe jest ponowne użycie w następnym procesie obróbki.

W jakich branżach zda swój egzamin?

Czyszczenie strumieniowo-ścierne jest coraz częściej wykorzystywane we wszelkich branżach przemysłu ciężkiego i produkcji. Dlatego ścierniwo do piaskowania z żużla pomiedziowego zdecydowanie sprawdzi się we wszystkich przedsiębiorstwach z branży motoryzacyjnej, kolejowej, stoczniowej, budowlanej, a także przemysłowej, energetycznej i produkcyjnej. Wszędzie tam, gdzie wykorzystywany jest proces piaskowania, warto skorzystać z materiału wysokiej jakości, jakim zdecydowanie jest żużel pomiedziowy.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Jaki nadajnik GPS do samochodu? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

1 października 2021

W sprzedaży można znaleźć mnóstwo modeli lokalizatorów GPS. Szeroki przedział cenowy oraz jakość oferowanego sprzętu to dwa czynniki, na które najczęściej zwracamy uwagę. Czym jeszcze powinniśmy kierować się podczas zakupu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady