środa, 04 października 2023r.

Kiedy można ubezpieczyć nowe mieszkanie? Przy zakupie jakich mieszkań warto zadbać o ubezpieczenie?

photo 1628592102751 ba83b0314276cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2Nzc1ODkxMTMixlibrb 4.0.3q80w1080

Zakup nowego mieszkania to często, najszczęśliwszy moment w życiu. Pomimo iż wiąże się to z dużą inwestycją, cieszymy się, że mamy własne cztery kąty i nie musimy się już martwić o wynajęcie lokalu od innego właściciela. Jednak poza samym zakupem, trzeba pomyśleć również o odpowiednim ubezpieczeniu mieszkania. Kiedy można ubezpieczyć nowo nabytą nieruchomość i co podlega takiemu ubezpieczeniu?

Ubezpieczenie mieszkania – kiedy można dopełnić tę formalność?

To kiedy można ubezpieczyć nowe mieszkania łódź określone jest przez przepisy. Oznacza to, że czynność tę możemy wykonać, dopiero gdy nadejdzie właściwy moment. W przypadku, kiedy mieszkanie kupujemy od dewelopera np. https://revisithome.pl ubezpieczanie jest możliwe dopiero po odbiorze lokalu oraz otrzymaniu aktu notarialnego.

Zupełnie inaczej wygląda to w sytuacji, gdy mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego. Wtedy można ubezpieczyć nieruchomość po podpisaniu aktu notarialnego, gdyż lokal został przekazany już do użytkowania. Ubezpieczenie mieszkania to niezwykle istotna kwestia, która sprawia, że w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń losowych jesteśmy zabezpieczeni i nie musimy ponosić w związku z nimi dodatkowych kosztów.

Co daje ubezpieczenie mieszkania?

Czynność, jaką jest ubezpieczenie mieszkania, pozwala na skorzystanie z pewnych świadczeń w sytuacji, kiedy pojawią się pewne zdarzenia, na które nie mamy wpływu. Chodzi tu między innymi o pożar, zalanie, włamanie, czy awarię. To, co dokładnie wejdzie w zakres naszego pakietu uzależnione jest od tego, co my sami wybierzemy.

Wyróżnia się wiele pakietów podstawowych oraz rozszerzonych. Dzięki czemu można dopasować konkretny ofertę do naszych wymagań i możliwości finansowych, jeżeli chodzi o opłaty z tym związane. Taka polisa może chronić również meble, sprzęty oraz inne rzeczy znajdujące się w domu.

Brak ubezpieczenia – dlaczego warto unikać takich sytuacji?

Jeżeli świadomie nie zdecydujemy się na ubezpieczenie mieszkania, w chwili zdarzenia losowego to my ponosimy koszty związane z naprawą. Co więcej, w przypadku zalania sąsiada, czy innych uszkodzeń mieszkania sąsiadującego także z naszej kieszeni zostaną poniesione koszty.

Oczywiście ubezpieczenie wiąże się z wydatkiem, ale mamy pewność, że mieszkanie jest zabezpieczone, co wpływa na większy komfort i spokój mieszkańców. Obecnie wiele osób kupujących nowe mieszkania w Łodzi decyduje się na taki krok, ponieważ jest to ważny element, jaki wiąże się z odpowiedzialnym posiadaniem nieruchomości.

Może spodobać Ci się również:

Co ile należy się odzież robocza? Co ile przysługuje?

Co ile należy się odzież robocza? Co ile przysługuje?

17 czerwca 2020

Zadaniem odzieży roboczej jest zabezpieczenie odzieży prywatnej pracownika bądź jej zastąpienie. Nie można mylić jej z odzieżą ochronną. Ta druga zakładana jest w momencie, kiedy pracownik wykonuje pracę na stanowisku,…

Czytaj więcej