piątek, 12 lipca 2024r.

Kiedy można ubezpieczyć nowe mieszkanie? Przy zakupie jakich mieszkań warto zadbać o ubezpieczenie?

photo 1628592102751 ba83b0314276cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2Nzc1ODkxMTMixlibrb 4.0.3q80w1080

Zakup nowego mieszkania to często, najszczęśliwszy moment w życiu. Pomimo iż wiąże się to z dużą inwestycją, cieszymy się, że mamy własne cztery kąty i nie musimy się już martwić o wynajęcie lokalu od innego właściciela. Jednak poza samym zakupem, trzeba pomyśleć również o odpowiednim ubezpieczeniu mieszkania. Kiedy można ubezpieczyć nowo nabytą nieruchomość i co podlega takiemu ubezpieczeniu?

Ubezpieczenie mieszkania – kiedy można dopełnić tę formalność?

To kiedy można ubezpieczyć nowe mieszkania łódź określone jest przez przepisy. Oznacza to, że czynność tę możemy wykonać, dopiero gdy nadejdzie właściwy moment. W przypadku, kiedy mieszkanie kupujemy od dewelopera np. https://revisithome.pl ubezpieczanie jest możliwe dopiero po odbiorze lokalu oraz otrzymaniu aktu notarialnego.

Zupełnie inaczej wygląda to w sytuacji, gdy mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego. Wtedy można ubezpieczyć nieruchomość po podpisaniu aktu notarialnego, gdyż lokal został przekazany już do użytkowania. Ubezpieczenie mieszkania to niezwykle istotna kwestia, która sprawia, że w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń losowych jesteśmy zabezpieczeni i nie musimy ponosić w związku z nimi dodatkowych kosztów.

Co daje ubezpieczenie mieszkania?

Czynność, jaką jest ubezpieczenie mieszkania, pozwala na skorzystanie z pewnych świadczeń w sytuacji, kiedy pojawią się pewne zdarzenia, na które nie mamy wpływu. Chodzi tu między innymi o pożar, zalanie, włamanie, czy awarię. To, co dokładnie wejdzie w zakres naszego pakietu uzależnione jest od tego, co my sami wybierzemy.

Wyróżnia się wiele pakietów podstawowych oraz rozszerzonych. Dzięki czemu można dopasować konkretny ofertę do naszych wymagań i możliwości finansowych, jeżeli chodzi o opłaty z tym związane. Taka polisa może chronić również meble, sprzęty oraz inne rzeczy znajdujące się w domu.

Brak ubezpieczenia – dlaczego warto unikać takich sytuacji?

Jeżeli świadomie nie zdecydujemy się na ubezpieczenie mieszkania, w chwili zdarzenia losowego to my ponosimy koszty związane z naprawą. Co więcej, w przypadku zalania sąsiada, czy innych uszkodzeń mieszkania sąsiadującego także z naszej kieszeni zostaną poniesione koszty.

Oczywiście ubezpieczenie wiąże się z wydatkiem, ale mamy pewność, że mieszkanie jest zabezpieczone, co wpływa na większy komfort i spokój mieszkańców. Obecnie wiele osób kupujących nowe mieszkania w Łodzi decyduje się na taki krok, ponieważ jest to ważny element, jaki wiąże się z odpowiedzialnym posiadaniem nieruchomości.

Może spodobać Ci się również:

Gdzie zrobić zakupy spożywcze online? Jaka forma robienia zakupów jest coraz popularniejsza?

Gdzie zrobić zakupy spożywcze online? Jaka forma robienia zakupów jest coraz popularniejsza?

1 sierpnia 2021

Zakupy to czynność, która przez każdego z nas wykonywana jest prawie codziennie. Artykuły spożywcze dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych, jednak oprócz tego coraz popularniejsze stają się zakupy online. Jeżeli…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady