wtorek, 21 maja 2024r.

Materac na ból kręgosłupa lędźwiowego – jaki wybrać?

Materac na ból kręgosłupa lędźwiowego - jaki wybrać?

Zastanawiasz się nad tym, jaki materac będzie idealny dla osób, które zmagają się z nieprzyjemnym bólem kręgosłupa? Warto wiedzieć, czym się kierować i na jaki zdecydować, aby odjąć sobie nieco dyskomfortu i zapewnić najwyższą jakość snu. Na dobre samopoczucie ma wpływ nie tylko wiek, tryb życia, przeciążenie kręgosłupa, ale właśnie to, na jakim materacu śpimy. Wybierz najlepszy dla siebie model i ciesz się wygodą o każdej porze dnia i nocy.

Ból pleców a dobór materaca – jaki będzie najlepszy?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ból pleców może mieć przyczynę właśnie w nieodpowiednim materacu. Można to dostrzec szczególnie o poranku – jeśli budząc się i wstając z łóżka, odczuwasz ból być może jego przyczyna może leżeć właśnie w stopniu twardości materaca lub w jego zużyciu. Niestety nie ma jednej wskazówki, którą należałoby się kierować, aby zagwarantować sobie komfort snu. Inne preferencje będzie mieć młoda, szczupła osoba, wysoki sportowiec czy ktoś starszy.

Jeśli ból pleców towarzyszy Ci przez cały dzień, a nie tylko o poranku, uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności takich jak siedzenie lub chodzenie, zastanów się nad wyborem materaca ortopedycznego. Posiada on właściwości lecznicze, które z pewnością pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie i komfort każdego dnia.

Materac dla osób z bólem kręgosłupa lędźwiowego

Jeśli uskarżasz się na ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, spróbuj skorzystać z materacy sprężynowych kieszeniowych. To nowoczesne rozwiązanie, które zyskało już przychylność wielu osób i nie ma w tym nic dziwnego. Każda ze sprężyn jest okryta pianką i zamknięta w oddzielnej kieszonce. Te zaś sobą ze sobą połączone, tworząc jeden organizm.

Taka metoda pozwala na zapewnienie idealnego podparcia każdej części Twojego ciała. Mięśnie odpoczywają, kręgosłup pozostawiony jest w naturalnym wygięciu. Wypełnienie takiego materaca jest dowolne i zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji. Jednak najważniejszą kwestią w tym przypadku jest to, by materac posiadał kilka stref twardości i wysoką elastyczność punktową.

Dobranie odpowiedniej twardości materaca

Istnieją ogólne wytyczne, które wskazują na to, jaki materac należy wybrać, aby zapewnić sobie jak najwyższą jakość snu i komfort o poranku. Mówi o tym parametr oznaczany literą H (ang. hardness), obok której postawiona jest cyfra od 1 do 4. Najniższa wartość mówi o tym, że materac jest miękki. Najwyższa odpowiednio, że jest twardy. Wytyczne są ogólne i w przypadku niektórych osób skarżących się na bóle pleców czy ramion, mogą być one niewystarczające i będą wymagać konsultacji lekarskiej. Warto jednak świadomie wybierać materac, kierując się następującą legendą:

  • H1 – dla dzieci, osób szczupłych do 60 kg;
  • H2 – szczególnie lubiane przez kobiety, twardość średnio miękka, dla osób od 50 do 80 kg;
  • H3 – średnio twarde materace dla osób o wadze od 80 do 100 kg;
  • H4 – twarde materace dedykowane osobom z otyłością, o wadze powyżej 100 kg.

Może spodobać Ci się również:

photo 1467664631004 58beab1ece0dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5MHx8bGF3fGVufDF8MHx8fDE2NjQ2MjM2MTEixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak przerwać zwolnienie chorobowe? Co o przerwaniu zwolnienia chorobowego mówią przepisy Niemieckie?

1 lipca 2023

Zwolnienie chorobowe to informacja dla pracodawcy, że pracownik jest niezdolny do wykonywania pracy. Ponadto takie zwolnienie zawsze wystawiane jest na określony czas, a więc lekarz w ten sposób określa jak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady