sobota, 09 grudnia 2023r.

Na ile zębów zakłada się licówki? Czy licówki mogą dać efekt naturalnych zębów?

photo 1643660527088 cfeb71ea4a09cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3OXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Licówki to szybki i prosty sposób na poprawę wyglądu zębów. Ponadto metoda ta jest chętnie wybierana przez pacjentów chcących mieć piękny uśmiech. Obecne rozwiązania pozwalają na założenie licówek zarówno na oszlifowane zęby, jak i bez konieczności ich szlifowania, Jak wygląda proces zakładania licówek i na ile zębów należy je założyć, aby zęby wyglądały naturalnie?

Na ile zębów założyć licówki?

Poprawa wyglądu zębów przy użyciu licówek to szybki sposób na to, aby mieć piękny uśmiech. Co więcej, to właśnie licówki wrocław mogą dać nam gwarancję, że nasze zęby będą prezentowały się naprawdę dobrze, a my będziemy mogli się w swobodnie uśmiechać. Licówki można założyć na jeden lub kilka zębów.

To na ile zębów ostatecznie założymy licówki jest kwestią indywidualną. Może się zdarzyć, że dla lepszego efektu estetycznego stomatolog może zalecić założenie licówek na więcej zębów, co ma miejsce w przypadku przedniego uzębienia. Najczęściej jednak licówki zakłada się na pojedyncze zęby.

Jak dbać o licówki?

Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne bez względu na to, czy mamy swoje naturalne zęby, czy licówki. Jeżeli jednak chodzi o licówki, to trzeba pamiętać o regularnym myciu zębów, najlepiej po każdym posiłku. Im lepiej będziemy dbać o licówki, tym dłużej zostaną one zachowane w dobrym stanie.

Oczywiście, podczas gdy stomatolog założy nam licówki z pewnością, przekaże też informacje dotyczące dbania o nie, jednak dla zwiększenia wiedzy na ten temat, warto także samodzielnie poszukać istotnych dla nas informacji. Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej, to szansa na uniknięcie próchnicy i innych problemów dotyczących uzębienia.

Czy licówki wyglądają naturalnie?

W momencie, gdy zdecydujemy się na założenie licówek bardzo ważne jest, aby wybrać profesjonalny gabinet dentystyczny. Stomatologia estetyczna wrocław to miejsce, gdzie efekty leczenia będą naprawdę spektakularne, co oczywiście przekłada się na duże zadowolenie pacjentów.

Dobrze wykonane licówki zawsze wyglądają naturalnie. Są one dobierane do koloru pozostałych zębów, dzięki czemu nie można ich odróżnić od stałego uzębienia. Na wygląd licówek i ich trwałość ma też wpływ to, z jakiego materiału zostaną one wykonane.

Wyróżniamy licówki porcelanowe, pełnoceramiczne, kompozytowe, ceramiczne. Tak duża oferta sprawia, że licówki można dobrać w zależności od konkretnych wymagań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.

Może spodobać Ci się również:

photo 1629909613654 28e377c37b09cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE1ixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak myć zęby z aparatem? Czym aparat ortodontyczny jest przeciwskazaniem do leczenia powstałych ubytków w zębach?

1 lutego 2023

Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej u osób noszących aparat ortodontyczny to priorytet. Każdy, kto jest w trakcie leczenia ortodontycznego, musi szczególnie zadbać o stan jamy ustnej. W jaki sposób należy…

Czytaj więcej