czwartek, 20 czerwca 2024r.

Piasek do piaskarki – czym się musi charakteryzować? Na co zwrócić uwagę?

Piasek do piaskarki - czym się musi charakteryzować? Na co zwrócić uwagę?

W zakresie czyszczenia powierzchni i nadaniu jej odpowiedniego kształtu, piaskowanie jest jednym z najbardziej efektywnych procesów technologicznych. Jednak, aby osiągnąć oczekiwany efekt, konieczny jest dobór właściwego piasku do piaskarki. Trzeba bowiem wiedzieć, że dostępne na rynku materiały ścierające mają różne właściwości, a tym samym różną jakość. To bezpośrednio wpływa na efekt. Czym zatem kierować się, wybierając odpowiedni piasek?

Dobra jakość

Piaskowanie polega na oczyszczeniu powierzchni przy pomocy wydmuchiwanego powietrza wraz z materiałem ścierającym. Jednak jak wspomniano, bardzo ważne jest to, jaki piasek do piaskowania zostanie wybrany. Od tego zależy ostateczny efekt pracy. Na rynku dostępne są różne materiały ścierające. Jednak niezależnie od tego, jaką powierzchnię będzie się oczyszczać, stwierdzić można, iż najlepiej sprawdza się piasek kwarcowy do piaskowania. Jest to naturalny i uniwersalny materiał. Charakteryzuje się ostrokrawędziową budową ziaren, a także tym, że jest to piasek wielokrotnego użytku. Na rynku dostępny jest w rozmiarach od od 0,1 do 5 mm.

Skład piasku

To najlepszy materiał do pozbycia się korozji oraz rdzy z odnawianych powierzchni. Po raz kolejny jednak wspomnieć trzeba o jego jakości. Piasek do piaskarki powinien zawierać ponad 50% wolnej krzemionki. Tylko w przypadku takiego piasku można mieć gwarancję, że nie wejdzie on w reakcję z podłożem, co mogłoby wywołać ponowne pojawienie się korozji.

Wybór piasku

Wybierając produkt zawsze brać pod uwagę należy także rodzaj nawierzchni, jaka ma być oczyszczana. Innymi słowy, rozmiar ziarenek piasku zawsze musi być dostosowany do rodzaju powierzchni. Dlatego zakup zawsze powinien być dokonany w dobrym i renomowanym sklepie. Dzięki temu można mieć pewność, że posiada wszystkie wymagane atesty. Wybór złego piasku oznaczać może niemiłe konsekwencje. Nie chodzi tu jedynie o to, że powierzchnia nie zostanie należycie oczyszczona. Zły piasek może spowodować także jej zniszczenie, a samo piaskowanie może być niebezpieczne dla zdrowia. Oczywiście nawet przy wyborze najlepszego produktu zawsze należy zachować odpowiednie środki ostrożności.

Piasek to surowiec o szerokim zastosowaniu w zakresie czyszczenia powierzchni. Wykorzystywany jest do obróbki betonu, konstrukcji stalowych, elewacji budynków. Nie może zatem dziwić, że to właśnie ten surowiec ścierający stosowany jest dziś najczęściej.

Może spodobać Ci się również:

Jakie artykuły higieniczne dla noworodka? Jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja?

Jakie artykuły higieniczne dla noworodka? Jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja?

1 lutego 2021

Narodziny dziecka to bardzo ekscytujące przeżycie dla obojga rodziców. Czas oczekiwania na maluszka powoduje, że przyszli rodzice starają się jak najlepiej przygotować do roli, jaka ich czeka. Oprócz pokoju i…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady