czwartek, 20 czerwca 2024r.

Posadzka z kamienia, czy jest opłacalna?

unnamed file 3

Podłoga w domu jest szczególnie narażona na zniszczenie. Wybierając podłoże należy kierować się tym, żeby było trwałe i łatwe w pielęgnacji. Szczególnie w tym względzie narażone są podłogi w łazience i kuchni. 

Spośród materiałów dostępnych na rynku wyróżnić można kamień. Jego uniwersalne zastosowanie powoduje, że domowa aranżacja może być piękna i praktyczna. Poza blatami w kuchni, czy obudowanym kominkiem, kamień można również położyć na podłogę. 

Jeśli chodzi o posadzki kamienne Warszawa na swojej mapie ma mistrzów kamieniarstwa, którzy z pasją zaaranżują całą powierzchnię podłogi z kamienia.

Kamienne posadzki – ekonomiczne i ekologiczne

Zakup i montaż kamiennych posadzek wiąże się z poważnym wydatkiem. Z całą pewnością wstępny koszt może przestraszyć. Jednakże w długofalowej perspektywie okazuje się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Zadbane i regularnie pielęgnowane podłogi z kamienia posłużą przez wiele lat, a to przełoży się na wysoką amortyzację wstępnych kosztów.

Niewątpliwą zaletą kamienia jest jego naturalne pochodzenie. Ekologiczne właściwości przejawiają się już w fazie pozyskiwania. Nie zużywa się energii do jego wytworzenia, jak również nie wydziela on żadnych szkodliwych substancji. Kamień to materiał, który tworzy natura, a obrabia zdolny kamieniarz.

Rodzaje kamiennych posadzek

Wśród kamiennych materiałów prym wiodą granit i marmur. Granit jest niezwykle uniwersalnym materiałem o bardzo wysokiej trwałości oraz możliwości dostosowania do każdej powierzchni. Zastosowanie granitu w domu pozwoli na osiągnięcie pięknego wyglądu przy niskim zużyciu energii do jego pielęgnacji.

Marmur jest trudniejszym materiałem kamiennym i bardziej narażonym na uszkodzenie. Daje niebywale elegancki wygląd, lecz wymaga szeregu działań utrwalających i wzmacniających jego powierzchnię. Dobre zabezpieczenie marmurowej posadzki pozwoli na wieloletnie jej użytkowanie.

Pielęgnacja kamiennej posadzki

Niezależnie od użytego kamienia stosować należy wysokiej jakości środki impregnacyjne oraz regularną pielęgnację. Co dwa, trzy lata należy powtarzać zabiegi odnawiające, aby powierzchnia nie ścierała się i nie niszczyła. Pierwsza impregnacja kamiennej posadzki zaraz po jej położeniu pozwoli na ukształtowanie i dopasowanie kamiennej powierzchni, a następne będą wspomagały jej trwałość.

Codzienna pielęgnacja jest łatwa i wystarczy do tego odpowiednio dopasowany środek w zależności od rodzaju kamienia. Pamiętać trzeba, że podłogi kamienne nie powinny być traktowane odkurzaczem, a zwykła miękka szczotka wystarczy. Tak pielęgnowane podłogi posłużą przez wiele lat.

Może spodobać Ci się również:

Jaki baton kupić? Dlaczego batony są uwielbiane przez wszystkich?

Jaki baton kupić? Dlaczego batony są uwielbiane przez wszystkich?

1 maja 2021

Słodkie przekąski są uwielbiane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. W sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów słodyczy, a więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Istnieją jednak takie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady