niedziela, 02 października 2022r.

Smoking – na jakie okazje? Kiedy zakładamy smoking?

Smoking - na jakie okazje? Kiedy zakładamy smoking?

Dla wielu mężczyzn smoking kojarzy się z największym poziomem elegancji. To ubiór obowiązkowy w momencie, gdy udajemy się na przyjęcie, w którym jako dress code wymagany jest strój w stylu black tie. Istnieje wiele rodzajów smokingu, dlatego przed wyborem odpowiedniego modelu dla siebie niezbędne jest zgłębienie tematu w takim stopniu, by wiedzieć kiedy i jak należy smoking nosić. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik dla każdego amatora eleganckiego stroju męskiego.

Jak wygląda smoking i w jaki sposób go nosić? 

Zgodnie z ogólnie przyjętą etykietą, to ubiór, który powinni nosić mężczyźni po 15 roku życia. Najważniejszym jego elementem jest marynarka, która z reguły powinna być zapinana na jeden guzik lub 6 guzików rozłożonych na dwa rzędy. Najbardziej charakterystyczną częścią smokingu są klapy, które mogą być uszyte z tego samego materiału lub innego – błyszczącego. Ten sam materiał powinien być przedmiotem lampasów naszytych na bok naszych spodni. Warto pamiętać, że guzik lub guziki muszą być obszyte atłasem. Wybierając klasyczny smoking, powinniśmy postawić na ten w kolorze czarnym.

Bardzo istotną kwestią są ewentualne dodatki, które mają za zadanie sfinalizowanie naszej stylizacji. Do smokingu pod żadnym pozorem nie ubieramy krawata. Najlepiej natomiast będzie pasować czarna mucha. Reszta dodatków, czyli spinki lub szelki, które zastępują pasek, powinny być natomiast w kolorze białym. 

Kiedy mężczyzna powinien założyć smoking? 

Zgodnie z etykietą, jest on zarezerwowany na wszystkie uroczystości, w których zaproszenie obejmuje informację o dress code „Black tie”. Oznacza to nic innego jak właśnie wymóg założenia smokingu. Ten strój powinien być zakładany jedynie po zmroku. Powód tej, dla niektórych śmiesznej zasady, jest dość prozaiczny. Smoking wygląda najkorzystniej w świetle nocnym. Dodatkowo powinien być zakładany jedynie na uroczystości, które wymagają od nas prezencji na najwyższym poziomie. 

Na co zwrócić uwagę, dobierając odpowiedny smoking dla siebie? 

Wybór powinien być ściśle dostosowany od naszego wzrostu oraz sylwetki. Od tego zależy, czy korzystniej będzie wybrać marynarkę z jednym, czy sześcioma guzikami. Jeżeli jesteśmy niscy, warto ubrać smoking z cienkimi klapami, co dodatkowo wydłuży naszą sylwetkę. Bardzo ważne jest, by nie był zbyt ciasny. Jest to najłatwiejszy sposób na sprawienie złego wrażenia. Najlepszym pomysłem jest udanie się do pracowni krawieckiej, gdzie zamówimy smoking na miarę. Dzięki temu krawiec podczas szycia dopasuje każdy element do naszego wyglądu, co zagwarantuje nam doskonała prezencję.

Może spodobać Ci się również:

Zarząd wspólnoty a administracja budynku - jakie problemy mogą się pojawić na tej linii, jak je rozwiązywać, pomoc prawna w takich przypadkach

Zarząd wspólnoty a administracja budynku – jakie problemy mogą się pojawić na tej linii?

23 sierpnia 2020

Wielu właścicieli lokalów nie wie, jaka jest różnica pomiędzy zarządem wspólnoty a administracją budynku. Często używają tych pojęć zamiennie, co nie jest poprawne, ponieważ są to dwa różniące się organy,…

Czytaj więcej