czwartek, 20 czerwca 2024r.

Wykładziny PCV – jak położyć? Czy możemy wykonać to samodzielnie?

unnamed file 4

Wykładziny PCV to proste i szybkie rozwiązanie, jeśli chcemy zmienić wystrój pomieszczenia lub czeka nas jego wykończenie. Wiąże się to z niewielkimi wydatkami, a więc jest to bardzo popularna metoda. Jeśli sami zamierzamy kłaść wykładzinę PCV, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Pozwoli to na perfekcyjne wykonanie nawet wtedy, gdy będziemy robić po raz pierwszy.

Zwróć uwagę na ścianę

Pierwszym elementem, na jaki musimy zwrócić uwagę, jest ściana. Powinna być ona przede wszystkim równa i czysta. Wykładziny ścienne położone na nierównych powierzchniach mogą nieładnie wyglądać co, wpłynie na ogólny wygląd pomieszczenia.

Ważne jest także to, żeby ściana była czysta w innym przypadku wykładzina ścienna, może dobrze do niej nie przylegać. Oprócz tego należy zadbać również o to, aby powierzchnia była sucha. Największy problem może wystąpić w pomieszczeniach o dużej wilgotności np. łazience.

Ten problem pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy zmieniamy aranżację łazienki. Wykładzina ścienna do łazienki może zostać położona jeżeli mamy pewność, że nie ma nigdzie wilgoci.

Czy temperatura ma znaczenie?

Otóż to jakie będą efekty naszej pracy, zależy od temperatury zarówno samej ściany, jak i otoczenia. Należy wiedzieć, że wykładziny ścienne PCV można kłaść po wykonaniu wszystkich innych prac np. szpachlowaniu. Warto zwrócić także uwagę na szczelność wszelkich urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu.

Powyższe czynności są bardzo ważne, ponieważ podczas kładzenia wykładziny ściennej nie powinniśmy wykonywać żadnych innych prac, które mogłyby zwiększyć wilgotność w tym miejscu. Po pewnym czasie mogłoby to spowodować powstanie tzw. grzyba.

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie dodatkowych urządzeń, dzięki którym podniesiemy temperaturę. Wszystkie te elementy będą miały bezpośredni wpływ na skuteczność kleju oraz jego schnięcie co w przyszłości przełoży się na trwałość wykładziny.

W jakiej pozycji układać wykładzinę ścienną?

Kierunek, w jakim wykładzina na ścianę będzie ułożona, zależy od nas. Można ją kłaść w pionie oraz poziomie. Trzeba zwrócić jedynie uwagę na to, by końce, były idealnie ze sobą złączone.

Ten schemat montażu dotyczy każdego pomieszczenia. Bez względu na to, czy są to wykładziny do kuchni, czy łazienki. Podczas prac trzeba uważać, żeby nie powstały bąble wypełnione powietrzem.

Jeżeli dostrzeżemy to dopiero po przyklejeniu, możemy mieć problem ze zlikwidowaniem pęcherzy. Cały proces związany z klejeniem wykładziny ściennej musi być przeprowadzony precyzyjnie i najlepiej z pomocą drugiej osoby.

Może spodobać Ci się również:

photo 1510113094577 801ea4488673cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5Mnx8Ym9vdHN8ZW58MXwwfHx8MTY2MDc1ODQ5NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak wysuszyć mokre buty? Domowe sposoby na pozbycie się wilgoci

1 lipca 2022

W lecie bardzo często dochodzi do gwałtownych zjawisk pogodowych. Niestety nie zawsze jesteśmy na nie przygotowani. Podczas ulewy ucierpieć mogą też nasze buty sportowe, które nie poradzą sobie z nadmiarem…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady