piątek, 09 maja 2025r.

Jak stworzyć własną aplikację na platformie low code?

photo 1581092162384 8987c1d64718cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxzb2Z0d2FyZSUyMGxvd2NvZGV8ZW58MXwwfHx8MTY4MTkyNjAyMQixlibrb 4.0.3q80w1080

Obsługa dużych przedsiębiorstw może być wymagająca. Fakturowanie działań, katalogowanie dokumentów czy kontrolowanie urlopami pracowniczymi będzie stanowić poważne wyzwanie, gdy w przedsiębiorstwie zatrudnionych jest kilka tysięcy osób. Na szczęście z platformą niskokodową łatwo opracować skrypty, które zautomatyzują rutynowe procesy w przedsiębiorstwie. W jaki sposób zaprojektować taką aplikację?

Low-code – o co tutaj chodzi?

Niektóre firmy udostępniają zestaw rozbudowanych narzędzi, popularnie nazywanych platformą niskokodową. Pomaga ona zaprojektować proste aplikacje, dzięki którym niektóre procesy firmowe mogą zostać w pełni zautomatyzowane. Dużą zaletą takiego systemu jest fakt, iż do obsługi narzędzi nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej wiedzy.

Z platformy niskokodowej może skorzystać każdy, tworząc indywidualne oprogramowanie z dedykowanymi funkcjonalnościami. To sposób na usprawnienie obsługi rutynowych działań, którymi w normalnych warunkach musiałby się zajmować cały sztab pracowników. Platformy low-code pomagają więc nie tylko zoptymalizować pracę w firmie, lecz również ograniczyć wydatki.

W jaki sposób tworzy się taką aplikację?

W pierwszej kolejności musimy zaprojektować schemat planowanych działań. Wykorzystuje się do tego standardowe drzewko procesu, w którym umieszczane są poszczególne kroki. Po weryfikacji poprawności wprowadzonego kodu można przypisywać pracownikom poszczególne role. W ten sposób ustalamy uczestników procesu oraz decydujemy kto będzie miał wgląd do zebranych informacji.

Jeśli już zaprojektujemy schemat, możemy przejść do instalacji oprogramowania. Następnie sprawdzamy, czy system działa poprawnie, a każdy z przypisanych pracowników ma do niego określony w założeniach dostęp. Później wystarczy już tylko kontrolować efekty działania aplikacji i modyfikować funkcjonalności, gdy zajdzie taka potrzeba.

Platforma przyspiesza optymalizację firmy

Wdrożenie profesjonalnego oprogramowania wymaga sporo nakładów finansowych i czasu. Programiści wysoko cenią swoje dzieła, a do tego dochodzą koszty obsługi i serwisu aplikacji podczas okresu użytkowania. Dlatego platformy niskokodowe są dużo lepszym rozwiązaniem dla firm, które chcą ograniczyć swoje wydatki.

Przygotowanie skryptów z użyciem platformy Aurea jest dużo prostsze. Projektowaniem aplikacji mogą się zająć osoby, które nie miały dotąd dużych doświadczeń z programowaniem. W tym przypadku nie trzeba wpisywać zaawansowanych kodów, wystarczy jedynie dokładnie zaplanować proces i uwzględnić po kolei wszystkie podejmowane kroki.

Może spodobać Ci się również:

Co ile należy się odzież robocza? Co ile przysługuje?

Co ile należy się odzież robocza? Co ile przysługuje?

17 czerwca 2020

Zadaniem odzieży roboczej jest zabezpieczenie odzieży prywatnej pracownika bądź jej zastąpienie. Nie można mylić jej z odzieżą ochronną. Ta druga zakładana jest w momencie, kiedy pracownik wykonuje pracę na stanowisku,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady