piątek, 21 stycznia 2022r.

Dlaczego warto woskować samochód?

Dlaczego warto woskować samochód?

Aby w pełni zadbać o stan lakieru samochodowego, trzeba nie tylko regularnie czyścić jego powierzchnię. Dobrym sposobem na odświeżenie wyglądu pojazdu i częściowe odizolowanie wilgoci od jego powierzchni jest woskowanie. To proces, dzięki któremu lakier znacznie dłużej utrzyma swój pierwotny blask i kolor, poza tym będzie bardziej odporny na kurz i brud osadzający się podczas jazdy. Czy na prawdę warto przeprowadzać woskowanie i detailing? Jakie zalety ma ten proces?

Jakie zalety ma  woskowanie?

Przede wszystkim, woskowanie jest procesem dodatkowo zabezpieczającym powierzchnię lakieru pojazdu. Dzięki niemu powierzchnia karoserii znacznie efektywniej znosi szkodliwe czynniki atmosferyczne takie jak deszcz czy śnieg. Wosk staje się warstwą chroniącą lakier oraz wewnętrzną strukturę blachy przed korodowaniem.

Woskowanie ma także dodatkową zaletę – umożliwia wypełnienie rys i drobnych otarć na karoserii pojazdu. Dzięki temu, w ich obrębie nie rozwija się rdza, i lakier jest w pełni zabezpieczony. Woskowanie jest częścią kompleksowego procesu czyszczenia pojazdu nazwanego jako auto detailing. Kraków jest miejscem, w którym można zrealizować ten proces samodzielnie, lub udać się do wyspecjalizowanych myjni.

Kiedy i w jaki sposób przeprowadzić woskowanie?

Proces woskowania należy przeprowadzić po gruntowym wyczyszczeniu i osuszeniu powierzchni pojazdu. Do tego celu można zastosować balsamy, płyny do mycia aut oraz specjalne glinki czyszczące. Należy pozbyć się wszelkich zabrudzeń z karoserii auta, dzięki temu wosk będzie idealnie przylegał do jej powierzchni.

W zależności od rodzaju karoserii dobierać należy do niego odpowiedni wosk. W przypadku starszych modeli pasuje produkt w paście, który znacznie lepiej radzi sobie z utlenieniami lakieru. Przy nowszych typach samochodu, można zastosować specjalne olejki do woskowania. Ich efekt może utrzymywać się przez kilka miesięcy, a woski pomagają także w odprowadzaniu wody z powierzchni pojazdu.

Aby prawidłowo przeprowadzić woskowanie, można zdecydować się na ręczne nakładanie substancji lub profesjonalny autodetailing. Kraków udostępnia szereg możliwości wykonania takich usług na myjniach samochodowych.

Do ręcznego czyszczenia potrzebny będzie aplikator z gąbki i mikro włókno. Nie zalecane jest stosowanie kuchennych ścierek i innych materiałów, bo mogą one przyczynić się do powstawania rys na lakierze. Po naniesieniu odpowiedniej warstwy wosku i odczekaniu kilku minut należy wypolerować pojazd, wykonując koliste ruchy.

Co uzyskujemy wykonując woskowanie?

Świetny połysk pojazdu i efekt zadbanego lakieru to główne powody, dla których kierowcy odwiedzają auto spa. Kraków jest miejscem, w którym łatwo znaleźć myjnie i dokładnie wyczyścić swój samochód, zapewniając przy tym ochronę jego powierzchni przed czynnikami atmosferycznymi. Oprócz tego woskowanie wpływa na zamaskowanie skaz i poprawienie estetyki pojazdu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Drewniane elementy w nowoczesnych aranżacjach wnętrz

1 marca 2021

Nowoczesne aranżacje wnętrz wiążą się z użyciem naturalnych materiałów. Wykorzystywane są chętnie rewitalizowane cegły, kamienne obudowy lub blaty. Wśród tym surowców nie należy zapominać o drewnie. Drewniane ozdoby na ścianę…

Czytaj więcej