piątek, 21 stycznia 2022r.

Jak dobrać buty trekkingowe? Sprawdź, które akcesoria wybrać

unnamed file 7

Wybierając się na górskie wyprawy nie można zapomnieć o dopasowanym obuwiu! To dzięki niemu nasze stopy będą w pełni zabezpieczone przed kamieniami i innymi przeszkodami, jakie czekać będą na trasie. Markowe buty sportowe sprawdzą się nie tylko na trudnym terenie – często trekkingi stosowane są także do długich przechadzek! Jak należy wybierać takie produkty?

Ważny jest Twój komfort…

Dobierając obuwie trekkingowe, najlepiej przetestować kilka, kilkanaście modeli. Nie należy decyzji podejmować pochopnie, gdyż może ona mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas pokonywania trasy.

Jeśli chcemy uniknąć żmudnego rytuału próbowania wszystkich butów w salonie, można przeprowadzić to w inny sposób. Najlepiej po kolei wyciągnąć wkładki, które zawierają buty sportowe. Sklep z pewnością udostępni taką możliwość. Następnie kładziemy je na posadzce i porównujemy z naszą stopą. Dobrze jest dobierać takie produkty, których wkładka jest większa od długości stopy o 0,5 do 1 cm.

Gdy już ustalimy, które produkty mają odpowiedni rozmiar, dobrze jest sprawdzić ułożenie stopy. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na pięty – obie powinny być w obuwiu praktycznie unieruchomione. Sklep z butami sportowymi udostępnia produkty o zróżnicowanej grubości podeszwy, dlatego warto dostosować ją do swoich potrzeb.

Wysokie czy niskie buty trekkingowe?

Kupując buty sportowe online lub wybierając je w tradycyjnym salonie mamy możliwość zakupu produktów o zróżnicowanej wysokości. Jak zatem dobrać najlepsze?

Jeśli planujemy wykorzystać produkty do codziennego chodzenia po utwardzonej jezdni, warto wybrać niskie obuwie sportowe. Sklep zaproponuje z pewnością stylowe produkty o grubszej podeszwie, która zapewni stabilizację na takie warunki. Obuwie w tym przypadku nie musi usztywniać kostki.

Do wypraw górskich, lepiej dopasować produkty wysokie. Mają one osłonić jak największą część stopy i nogi przed uderzeniami spadających kamieni czy otarciami spowodowanymi upadkiem. Pamiętajmy, że szlaki niosą ze sobą sporo niespodzianek, dlatego dopasowane buty są niezbędne do bezpiecznego trekkingu!

Kiedy wybierać buty trekkingowe?

Choć pytanie może zaskakiwać, faktycznie produkty dobrze jest kupować o odpowiedniej porze. Buty najlepiej przymierzać po południu lub wieczorem. Wówczas nasza stopa jest zmęczona całym dniem i może być lekko opuchnięta.

Dobrze jest kupować obuwie w skarpetkach trekkingowych, które będziemy stosować podczas wycieczek. Są to elementy nieco grubsze, dlatego przymierzając obuwie będziemy mogli optymalnie dopasować długość i szerokość produktu.

 

Może spodobać Ci się również:

Doświetla - co to takiego i gdzie warto je zbudować?

Doświetla – co to takiego i gdzie warto je zbudować?

31 sierpnia 2020

Montowanie zewnętrznych drzwi może być kłopotliwe również ze względu na ich budowę oraz zmniejszenie dopływu światła do pomieszczeń. Zewnętrzne skrzydła zwykle prowadzą co ciasnych, ciemnych korytarzy lub przedsionków, w którym…

Czytaj więcej