piątek, 21 stycznia 2022r.

Jak dobrać garnitur ślubny szyty na miarę?

Jak dobrać garnitur ślubny szyty na miarę?

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu, więc pragniemy w tym czasie prezentować się olśniewająco. Możnaby spodziewać się, że dotyczy to tylko pań, ale panowie także chcą wyglądać szykowanie i najlepiej w tym szczególnym dniu.

Z tego powodu, wielu panów decyduje się na zamówienie garnituru na miarę. Dzięki temu, garnitur idealnie pasuje do pana młodego i sprawia, że prezentuje się on równie cudownie, co panna młoda. W końcu nie ma lepszej okazji na tak wyjątkowy garnitur, jak własny ślub.

Garnitur szyty na miarę – dlaczego warto?

Ślubny garnitur szyty na miarę to dobra opcja zarówno dla pana młodego, jak i z pozycji gościa. To nie tylko kwestia dobrego wyglądu, ale także inwestycja na lata. Ładny i idealnie dopasowany garnitur przyda się przy wielu innych okazjach.

Garnitur szyty na miarę będzie prezentował się znacznie lepiej i podkreślał unikalny styl właściciela. W dodatku, dzięki szyciu u krawca można indywidualnie dopasować krój do nietypowych wymiarów sylwetki. To sposób na zamaskowanie słabszych punktów i podkreślenie mocniejszych.

Cena garnituru szytego na miarę

Cena garnituru szytego na miarę jest najczęściej wysoka, ponieważ wymaga on wiele pracy i czasu. Ślubny garnitur jest najczęściej jeszcze droższy ze względu na okazję. Końcowa cena jednak zależy w dużej mierze od materiałów (ich ilości oraz gatunku), zdobień, unikalności kroju i ilości poprawek.

Prawdą jest, że ślubny garnitur na miarę w Krakowie to koszt zazwyczaj od 3 tysięcy i wzwyż. Jednak cena rośnie, gdy zdecydujemy się na usługi popularnego salonu krawieckiego oraz lepsze gatunkowo materiały.

Trzeba liczyć się także z tym, że na garnitur od krawca czekamy kilka miesięcy. Najczęściej minimum 4 miesiące. Szybsze tempo realizacji najpewniej odbije się negatywnie na jakości wykonania, więc warto mieć to na uwadze.

Cechy dobrego garnituru

Po pierwsze, nie powinien ograniczać ruchów. Musi być komfortowy dla noszącego i prezentować się dobrze w oczach innych.

Linia ramion w marynarce powinna być równa i prosta. Nie mogą występować żadne załamania i fałdy. Następnie, warto zwrócić uwagę na klapy marynarki. W dobrze uszytym garniturze są one przyległe, gdy marynarka jest zapięta. W dodatku kołnierz powinien stykać się równo z linią kołnierzyka koszuli.

Ważna jest także długość. Marynarka powinna sięgać linii pośladków do punktu, w którym zaczynają się uda. Rękawy powinny pozostawiać miejsce na wystające mankiety koszuli, czyli kończyć się około centymetra przed krańcem rękawa koszuli.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Naświetla górne i boczne, czyli jak wpuścić słońce do domu?

1 stycznia 2021

Drzwi do domu muszą spełniać trzy podstawowe warunki. Powinny być bezpieczne, solidnie wykonane oraz dobrze izolować domowe ciepło. Jednakże wygląd również ma znaczenie. Cała oprawa drzwi, jak też samo wykonanie…

Czytaj więcej