piątek, 21 stycznia 2022r.

Jak odzyskać samochód po kradzieży?

Jak odzyskać samochód po kradzieży?

Świat i technologia od stuleci prężnie się rozwija. Silnik parowy, który był jednym z przełomowych wynalazków w dziejach ludzkości, mocno przyczynił się do powstania używanych dziś powszechnie pojazdów mechanicznych. W 1886 roku Carl Friedrich Benz skonstruował Patentwagen Nr. 1. Jest on uważany za pierwszy samochód w historii. Od tego czasu auta przeszły ogromną przemianę. Branża automotive jest obecnie jedną z najprężniej rozwijanych i najbardziej dochodowych gałęzi przemysłu. Jednak jedna rzecz nie zmieniła się przez te ponad 120 lat – pieniądze przyciągają złodziei. Auta były kradzione, są kradzione i najpewniej będą kradzione jeszcze przez długie lata.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu? 

Ciężko jej uniknąć, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się przed nią zabezpieczyć. Na szczęście wiele firm rozwija własne systemy antykradzieżowe oparte na monitoringu pojazdów. Zdecydowanie jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed utratą auta z rąk złodzieja jest nadajnik GPS. Jest to technologia znana od dziesięcioleci, która jest powszechnie używana w komórkach, dzięki czemu możemy stale śledzić swoją lokalizację. Na podobnej zasadzie działania opiera się GPS do namierzania samochodu. Z jego pomocą monitoring staje się banalnie prosty i możemy w każdej chwili sprawdzić lokalizację pojazdu. Zaawansowane systemy GPS montowane są w miejscach trudno dostępnych dla złodzieja. Często posiadają własne źródło zasilania, dzięki czemu są uzależnione od podłączenia do napięcia z akumulatora samochodowego. Umożliwia on pełne śledzenie samochodu. Oznacza to, że możemy poznać nie tylko aktualną pozycję auta, ale także trasę, jaką pokonał, oraz prędkość poruszania.

Systemy radiowe – GPS radiowy

Kolejną skuteczną metodą są wszelkiego rodzaju systemy monitoringu radiowego. Pozwalają one nam poznać lokalizację auta za pomocą anten radiowych rozmieszczonych na ziemi, w mobilnych busach, na dronach lub samolotach. Radiowy system do pojazdu jest metodą coraz popularniejszą, umożliwiającą wykupywanie pełnego pakietu ochrony. Po kradzieży zgłaszamy sprawę do systemu, a jego administrator powinien niezwłocznie powiadomić policję i podjąć działania zmierzające do odnalezienia naszej własności.

Dzięki systemom odzyskiwania auta zarówno my, jako właściciel, jak i policja, możemy szybko zareagować. Pozwoli to na nie tylko sprawne odszukanie naszej własności, ale także schwytanie złodzieja i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest pomoc de minimis? Czym jest pomoc de minimis?

Co to jest pomoc de minimis? Czym jest pomoc de minimis?

15 lutego 2020

Małe przedsiębiorstwa stanowią podstawę każdej gospodarki i powinny liczyć na pomoc państwa. Jedną z form wsparcia jest pomoc de minimis. Zawiera się ona w środkach unijnych oraz ulgach w spłacie różnego…

Czytaj więcej