piątek, 12 lipca 2024r.

Jaki garnitur wybrać na Wielkanoc?

unnamed file

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, więc warto pomyśleć o wyjątkowym stroju na świąteczne śniadanie. Wiosna to pora, gdy wszystko budzi się do życia i ma to również odzwierciedlenie w wybieranych strojach. Możliwości jest wiele, a garnitur jest strojem dobrze pasującym do takiej okazji.

Wyjątkową atmosferę świąt warto podkreślić dobrze dopasowanym strojem. Można w tym celu sięgnąć po uszyty garnitur na zamówienie, który, aż prosi się o założenie na tak wyjątkową okazję. Warto tu jednak wiedzieć, jakie wiosenne materiały oraz wzory będą pasowały.

Materiał na wielkanocny garnitur

Z całą pewnością grube materiały wędrują już do szafy. Jednakże wczesna wiosna charakteryzuje się dużą zmiennością pogody, a co za tym idzie wymaga wysokiej umiejętności wybrania stroju. Ważne, żeby nie przegrzać się, ale również nie zmarznąć.

W tej sytuacji można zwrócić uwagę na garnitur lżejszy, z marynarką bez podszewki. Dobrym wyborem będzie również założenie odświętnej kamizelki, gdyż w święta często przy stole panowie zasiadają bez marynarki. Tu dobór materiału garnituru znaczenie będzie miał przy spodniach. Nie powinny szybko się gnieść i wypaczać przy dłuższym siedzeniu.

Kolory wiosny

Jaśniejsze kolory zazwyczaj zastępują zimowe szarości i czernie. Jednakże dobre zestawienie na świąteczną okazję wiąże się z umiejętnym dopasowaniem kolorystyki całego stroju. W przypadku garnituru można odejść od klasyki, sięgnąć po odważne i wiosenne pastele i w ten sposób celebrować przybycie wiosny.

Wielkanocne święta w gronie rodzinnym nie wymuszają przestrzegania restrykcyjnych zasad wizytowego stroju. Chcąc dobrze i wygodnie się czuć można na więcej sobie pozwolić w kwestii dobrania kolorów. Jednakże warto pamiętać, że kolor marynarki i spodni musi dobrze łączyć się z pozostałymi dodatkami.

Dodatki, czyli krawat, muszka i koszula

Krawat, a może muszka – wybór należy od indywidualnego podejścia dżentelmena do siebie. Muszka na święta może nie jest idealnym wyborem, ale jeżeli mężczyzna ma poczucie humoru i zafunduje sobie kolorową i wyjątkową muchę to zyska rodzinne uznanie.

W przypadku krawata znaczenie ma dobry wybór do kroju garnituru, a konkretnie do marynarki. Nie ma też obowiązku zakładania czegokolwiek. Wystarczy rozpięty górny guziczek koszuli, która oczywiście również powinna wpasować się w styl świąteczny.

Święta w domu, w rodzinnym gronie pozwalają na pewna zabawę strojem i stylem. Warto przestrzegać kilku zasad, a garnitur nie będzie sztywnym okazjonalnym ubiorem. Dopasowanie go dokładnie do siebie pozwoli na swobodę, ale zarazem odzwierciedli wyjątkowy charakter świąt.

Może spodobać Ci się również:

Planujesz start-up? Udaj się do prawnika nowych technologii. Rejestracja działalności może sprawiać problemy

Planujesz start-up? Udaj się do prawnika nowych technologii. Rejestracja działalności może sprawiać problemy

13 sierpnia 2020

Zakładanie działalności w formie start-up to doskonała inwestycja, gdyż tego typu przedsięwzięcia zwykle osiągają wysokie wyniki finansowe, a także posiadają niesamowitą kulturę organizacyjną, niespotykaną w innych przedsiębiorstwach. Sam proces założenia…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady