piątek, 12 lipca 2024r.

Jakie buty w góry na lato?

photo 1500191240172 0d6a860885afcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzZ8fGFkaWRhcyUyMHNob2VzJTIwbmlrZXxlbnwxfDB8fHwxNzE0MzIwNzg3fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Nadchodzą ciepłe miesiące, podczas których wielu z nas z pewnością będzie chciało wypocząć na łonie natury. Niektórzy już zapewne planują urlop w górach, sprawdzając pogodę i tycząc najlepsze trasy na przejście w gronie najbliższych. Do takiej wycieczki warto odpowiednio się przygotować, a przede wszystkim zamówić właściwe obuwie. Które będą najlepsze?

W klapkach czy trampkach nie warto wychodzić na szczyt

To produkty dostosowane do twardego, płaskiego podłoża i niekoniecznie sprawdzą się w górach. Na skalistych zboczach łatwiej doznać kontuzji i otarć skóry, dlatego potrzebujemy znacznie lepszego zabezpieczenia. Poza tym trampki mają z reguły cieńszą podeszwę, więc każdy krok po szutrowej trasie będziemy boleśnie odczuwać.

W góry sprawdzą się buty trekkingowe marki Salomon Alphacross 5. To produkty o uniwersalnym zastosowaniu, które możemy wykorzystać podczas wakacyjnego urlopu oraz na co dzień. Odpowiedni krój gwarantuje dopasowanie produktu do stopy, a wytrzymała i elastyczna podeszwa zapewni doskonałą amortyzację kroków.

Lepiej zainwestować w niskie trekkingi?

Jeśli planujemy wycieczki wyłącznie w sezonie letnim, to takie warianty będą idealne. Lekkie obuwie trekkingowe doskonale układa się na stopie, nie blokuje ruchów, a jednocześnie zabezpiecza kończynę przed urazami. Najczęściej buty tego typu wyposażone są w cholewkę z siateczki, która zapobiega przegrzewaniu się stóp w trakcie marszu.

Buty Salomon Speedcross 6 doskonale sprawdzą się u osób, które planują przejścia po łagodniejszych, łatwiej dostępnych dla turystów szlakach. Na wysoki szczyt lepiej zastosować trekkingi wysokie, ponieważ przy dużej granicy temperatur, po wyjściu na górę możemy odczuwać chłód. Dodatkowo takie warianty efektywniej zabezpieczą kostkę i stopę.

O czym warto pamiętać w trakcie zakupów?

W trakcie przymierzania dobierzmy warianty nieznacznie większe od długości stopy. W góry możemy zakładać grubsze skarpety, dlatego dobrze jest, gdy zostawimy sobie odpowiednią ilość luzu, by bez problemów włożyć stopę do buta.

Zweryfikujmy też na samym początku, czy cholewka na pewno pasuje do kształtu naszej stopy. Jeżeli będziemy odczuwać napięcia skóry i poważny dyskomfort, najlepiej przetestować podobny wariant i wybrać ten, który będzie najlepszy.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jak sprawdzić czy bateria do telefonu jest dobra?

1 lutego 2021

Bez odpowiedniej mocy, żaden telefon nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Zatem jeśli zauważymy, że nasze urządzenie z trudem utrzymuje energię, warto sprawdzić działanie jego baterii. Zwykle problemy wynikają z…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady