piątek, 12 lipca 2024r.

Naświetla górne i boczne, czyli jak wpuścić słońce do domu?

unnamed file 9

Drzwi do domu muszą spełniać trzy podstawowe warunki. Powinny być bezpieczne, solidnie wykonane oraz dobrze izolować domowe ciepło. Jednakże wygląd również ma znaczenie. Cała oprawa drzwi, jak też samo wykonanie i użycie materiałów ma znaczenie dla estetyki domostwa.

Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie przestrzeni po bokach drzwi i nad nimi poprzez zamontowanie naświetli. Drzwi z doświetlem bocznym i górnym prezentują się okazale, ale mają też praktyczne funkcje.

Zalety doświetli bocznych

Naświetla lub doświetla to przeszklone moduły montowane wokół drzwi. Mogą zajmować przestrzeń boczną, albo górną. W zależności od pomysłu i projektu można wykorzystać szereg kombinacji tych elementów. Dostawki szklane powodują, że do wnętrza domu wpływa więcej światła. Jest to dobre rozwiązanie, gdy domowy przedsionek tonie w mroku.

Wybór odpowiednich konstrukcji uatrakcyjni wejście, a także spełni funkcję docieplająca przestrzeń wewnętrzną. Ich wygląd można dopasować do aranżacji współczesnych lub stylu retro. Pozwalają na wykorzystanie dodatkowego źródła światła, a tym samym na mniejsze zużycie energii.

Montaż doświetla górnego i bocznego

Doświetla górne, jak sama nazwa wskazuje, to elementy przeszklone, które znajdują się nad drzwiami. W tym przypadku rama konstrukcyjna powinna znaleźć się nad skrzydłem drzwiowym. Właściwy wybór, to aluminiowy profil o dużej szerokości, który zapewnia dobrą izolację i wytrzymałość.

Profil powinien być dopasowany szerokością do ościeżnicy drzwiowej tak, aby elementy tworzyły spójną całość. Wyglądu dopełni jednolita powierzchnia okleinowa. Górne, czy też boczne doświetla dadzą światło, a także elegancki wygląd i nowoczesny styl.

Po co montować doświetle?

Jeszcze do niedawna przedsionki i sienie były ciemnymi przestrzeniami. Powodem oczywiście było to, żeby zachować jak najmniejszy ubytek ciepła. W efekcie następowało wyższe zużycie prądu i w ten sposób tworzyło się błędne koło.

Doświetle w nowoczesnej technologii rozwiązuje ten problem. Światło przepuszczane przez szyby niweluje potrzebę włączania sztucznego oświetlenia. Ważne jest również, że dobra warstwa izolacji termicznej zapobiega ubytkowi ciepła. Te czynniki sprawiają, że doświetla coraz chętniej są wykorzystywane w budownictwie.

Jasne i ciepłe okolice progu wejściowego w domu stworzyć można korzystając z odpowiedniego projektu. Budując dom lub dokonują przeróbek remontowych warto zagospodarować przestrzeń przy drzwiach i pokusić się o montaż doświetli wraz z odpowiednio ciepłymi drzwiami.

Może spodobać Ci się również:

photo 1499651681375 8afc5a4db253cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMTd8fGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2OTQ4NzYxNgixlibrb 4.0.3q80w1080

Czy uzupełnione zęby odróżniają się od stałego uzębienia? Sprawdź, czy leczenie protetyczne spełni Twoje oczekiwania

1 kwietnia 2024

Uzupełnienie brakujących zębów to niekiedy konieczność. Jednak pomimo tego, że mamy możliwość skorzystania z zabiegów protetycznych obawiamy się, czy nasze „nowe zęby” nie będą się odróżniać od stałego uzębienia. Widoczna…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady