piątek, 21 stycznia 2022r.

Olejki to kosmetyk stary jak świat.

unnamed file 8

To oczywiście przesadne stwierdzenie. Prawdą jest jednak, że olejki jako kosmetyk stosowane były od bardzo dawna, bo już w starożytnej Grecji i Rzymie stosowano olejki pochodzenia roślinnego do kąpieli i pielęgnacji ciała. Najczęściej była to oliwa z oliwek. Metodą prób i błędów zauważono, że niektóre rośliny działają bardzo pozytywnie na wygląd i stan skóry np. róża.

Pozyskiwania olejków eterycznych z roślin jako pierwsi nauczyli się Arabowie. Siła działania tych naturalnych produktów w skoncentrowanej postaci była duża i szybko przynosiła efekty, dlatego szybko dotarła także do Europy.

Olejek, lekarstwo dla skóry i ciała.

Początkowo olejki eteryczne stosowane były bardziej jako lek. Kiedy już jednak powstały skuteczne metody pozyskiwania wyciągów z roślin (destylacja), można było próbować tworzyć ekstrakty z coraz to nowych roślin, ziół i przypraw.

Stosowano je jako lekarstwo np. w aromatoterapii, stąd pewnym krokiem olejki wkroczyły na salony kosmetyczne w postaci perfum, jako dodatek do kosmetyków i jako osobny produkt.

Gdzie kupić dobry olejek kosmetyczny?

Obecnie na rynku można zaopatrzyć się w olejki eteryczne i olejki kosmetyczne z najróżniejszych roślin. Ich wytwarzaniem zajmuje się bardzo dużo firm. Jedną z marek, która postawiła na olejki jako kosmetyk jest marka Orientana. Skład ich kosmetyków bazuje na naturalnych, pozyskiwanych z ekologicznych upraw roślin. Dlatego jednym z produktów, jakie oferują, są właśnie olejki. To marka, która inspiruje się Azją, ich metodami pielęgnacji ciała i roślinami naturalnie występującymi w tej szerokości geograficznej. To wspaniałe, że postanowili przenieść ten orientalny świat i udostępnić go w Polsce.

Olejek to produkt uniwersalny.

Jedną z zalet olejków kosmetycznych jest ich uniwersalność. Kupując jeden produkt, możesz go stosować bezpośrednio na skórę twarzy i całego ciała. Dodaj do swojego ulubionego kremu, który stosujesz na co dzień. To podkręci jego działanie, olejek doda do niego swoje lecznicze właściwości.

Ten sam produkt możesz nałożyć jako odżywka do włosów, lub dodać kilka kropel do tej, którą stosujesz zazwyczaj. I znowu jej działanie jak w przypadku kremu zaskoczy cię, bo będzie działać intensywniej i w szerszym zakresie zaopiekuje się Twoimi włosami.

 

Olejki są zazwyczaj pakowane w buteleczki z wygodną pipetą do dozowania ilości. Najczęściej występują pojedynczo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie je sobie mieszać w domowym zaciszu. Są też sprzedawane już gotowe jako mieszanka różnych olejków. Warto przed zakupem poczytać jakie właściwości mają poszczególne olejki i jak wpłyną na naszą skórę. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Sprawdzone porady na temat diety. Wierzyć w to?

1 sierpnia 2021

Na jakiej diecie jesteś? Pytanie ważne, bo przecież nie każda dieta jest tą odchudzającą. Dieta to sposób odżywiania się i zależy od wielu czynników: twoich przekonań religijnych, światopoglądowych, także od…

Czytaj więcej