Jak stworzyć własną aplikację na platformie low code?

Obsługa dużych przedsiębiorstw może być wymagająca. Fakturowanie działań, katalogowanie dokumentów czy kontrolowanie urlopami pracowniczymi będzie stanowić poważne wyzwanie, gdy w przedsiębiorstwie zatrudnionych jest kilka tysięcy osób. Na szczęście z platformą niskokodową łatwo opracować skrypty, które zautomatyzują rutynowe procesy w przedsiębiorstwie. W jaki sposób zaprojektować taką aplikację?
Low-code – o co tutaj chodzi?
Niektóre firmy udostępniają zestaw rozbudowanych narzędzi, popularnie nazywanych platformą niskokodową. Pomaga ona zaprojektować proste aplikacje, dzięki którym niektóre procesy firmowe mogą zostać w pełni zautomatyzowane. Dużą zaletą takiego systemu jest fakt, iż do obsługi narzędzi nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej wiedzy.
Z platformy niskokodowej może skorzystać każdy, tworząc indywidualne oprogramowanie z dedykowanymi funkcjonalnościami. To sposób na usprawnienie obsługi rutynowych działań, którymi w normalnych warunkach musiałby się zajmować cały sztab pracowników. Platformy low-code pomagają więc nie tylko zoptymalizować pracę w firmie, lecz również ograniczyć wydatki.
W jaki sposób tworzy się taką aplikację?
W pierwszej kolejności musimy zaprojektować schemat planowanych działań. Wykorzystuje się do tego standardowe drzewko procesu, w którym umieszczane są poszczególne kroki. Po weryfikacji poprawności wprowadzonego kodu można przypisywać pracownikom poszczególne role. W ten sposób ustalamy uczestników procesu oraz decydujemy kto będzie miał wgląd do zebranych informacji.
Jeśli już zaprojektujemy schemat, możemy przejść do instalacji oprogramowania. Następnie sprawdzamy, czy system działa poprawnie, a każdy z przypisanych pracowników ma do niego określony w założeniach dostęp. Później wystarczy już tylko kontrolować efekty działania aplikacji i modyfikować funkcjonalności, gdy zajdzie taka potrzeba.
Platforma przyspiesza optymalizację firmy
Wdrożenie profesjonalnego oprogramowania wymaga sporo nakładów finansowych i czasu. Programiści wysoko cenią swoje dzieła, a do tego dochodzą koszty obsługi i serwisu aplikacji podczas okresu użytkowania. Dlatego platformy niskokodowe są dużo lepszym rozwiązaniem dla firm, które chcą ograniczyć swoje wydatki.
Przygotowanie skryptów z użyciem platformy Aurea jest dużo prostsze. Projektowaniem aplikacji mogą się zająć osoby, które nie miały dotąd dużych doświadczeń z programowaniem. W tym przypadku nie trzeba wpisywać zaawansowanych kodów, wystarczy jedynie dokładnie zaplanować proces i uwzględnić po kolei wszystkie podejmowane kroki.
Może spodobać Ci się również:
Zastanawiasz się nad tym, jaki materac będzie idealny dla osób, które zmagają się z nieprzyjemnym bólem kręgosłupa? Warto wiedzieć, czym się kierować i na jaki zdecydować, aby odjąć sobie nieco…
Czytaj więcej