czwartek, 20 czerwca 2024r.

Jak stworzyć własną aplikację na platformie low code?

photo 1581092162384 8987c1d64718cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxzb2Z0d2FyZSUyMGxvd2NvZGV8ZW58MXwwfHx8MTY4MTkyNjAyMQixlibrb 4.0.3q80w1080

Obsługa dużych przedsiębiorstw może być wymagająca. Fakturowanie działań, katalogowanie dokumentów czy kontrolowanie urlopami pracowniczymi będzie stanowić poważne wyzwanie, gdy w przedsiębiorstwie zatrudnionych jest kilka tysięcy osób. Na szczęście z platformą niskokodową łatwo opracować skrypty, które zautomatyzują rutynowe procesy w przedsiębiorstwie. W jaki sposób zaprojektować taką aplikację?

Low-code – o co tutaj chodzi?

Niektóre firmy udostępniają zestaw rozbudowanych narzędzi, popularnie nazywanych platformą niskokodową. Pomaga ona zaprojektować proste aplikacje, dzięki którym niektóre procesy firmowe mogą zostać w pełni zautomatyzowane. Dużą zaletą takiego systemu jest fakt, iż do obsługi narzędzi nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej wiedzy.

Z platformy niskokodowej może skorzystać każdy, tworząc indywidualne oprogramowanie z dedykowanymi funkcjonalnościami. To sposób na usprawnienie obsługi rutynowych działań, którymi w normalnych warunkach musiałby się zajmować cały sztab pracowników. Platformy low-code pomagają więc nie tylko zoptymalizować pracę w firmie, lecz również ograniczyć wydatki.

W jaki sposób tworzy się taką aplikację?

W pierwszej kolejności musimy zaprojektować schemat planowanych działań. Wykorzystuje się do tego standardowe drzewko procesu, w którym umieszczane są poszczególne kroki. Po weryfikacji poprawności wprowadzonego kodu można przypisywać pracownikom poszczególne role. W ten sposób ustalamy uczestników procesu oraz decydujemy kto będzie miał wgląd do zebranych informacji.

Jeśli już zaprojektujemy schemat, możemy przejść do instalacji oprogramowania. Następnie sprawdzamy, czy system działa poprawnie, a każdy z przypisanych pracowników ma do niego określony w założeniach dostęp. Później wystarczy już tylko kontrolować efekty działania aplikacji i modyfikować funkcjonalności, gdy zajdzie taka potrzeba.

Platforma przyspiesza optymalizację firmy

Wdrożenie profesjonalnego oprogramowania wymaga sporo nakładów finansowych i czasu. Programiści wysoko cenią swoje dzieła, a do tego dochodzą koszty obsługi i serwisu aplikacji podczas okresu użytkowania. Dlatego platformy niskokodowe są dużo lepszym rozwiązaniem dla firm, które chcą ograniczyć swoje wydatki.

Przygotowanie skryptów z użyciem platformy Aurea jest dużo prostsze. Projektowaniem aplikacji mogą się zająć osoby, które nie miały dotąd dużych doświadczeń z programowaniem. W tym przypadku nie trzeba wpisywać zaawansowanych kodów, wystarczy jedynie dokładnie zaplanować proces i uwzględnić po kolei wszystkie podejmowane kroki.

Może spodobać Ci się również:

photo 1556157382 97eda2d62296cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxidXNpbmVzcyUyMGhvdGVsfGVufDF8MHx8fDE2NjEyNzk4ODcixlibrb 1.2.1q80w1080

Sztuka karmienia ludzi, czy jak znaleźć dobrą restaurację hotelową w Krakowie

1 sierpnia 2023

Kraków, miasto bogate w historię, kulturę i kulinarną różnorodność, przyciąga rokrocznie tysiące turystów z całego świata. W trakcie podróży do tego malowniczego miasta wybór odpowiedniego miejsca na posiłek lub organizację…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady