poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Jak zmierzyć pierścionek? Rozmiary pierścionka

Jak zmierzyć pierścionek? Rozmiary pierścionka

Każda kobieta uwielbia nosić biżuterię. W zależności od preferencji są to klasyczne, małe oraz delikatne ozdoby, ale również błyszczące, objętościowe oraz rzucające się w oko dodatki. Rodzaj jest również zależny od posiadaczki. Jednymi z najbardziej popularnych części biżuterii są: kolczyki, naszyjniki, bransoletki. Mimo różnego stylu oraz zamiłowania do konkretnego surowca, z którego wytwarzane są ozdoby – kobiety ją uwielbiają! 

Z tego samego powodu uwielbiają być nią obdarowywane. Mężczyźni bardzo starają się, aby biżuteria dla ukochanej była dobrana do jej stylu, nie była wytworzona z surowca, na który kobieta może mieć alergię, ale również – aby pasowała do niej jak ulał. Niewątpliwie jest to najważniejszy aspekt doboru. 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Najtrudniejszym rodzajem biżuterii do dobrania idealnego rozmiaru jest pierścionek. Ta specyficzna ozdoba musi mieć odpowiednią średnicę, aby klientka mogła być w pełni zadowolona. 

Mężczyzna, który planuje zrobić niespodziankę żonie, siostrze czy mamie, powinien znać kilka podstawowych wskazówek. 

Jeśli klient posiada pierścionek, który może zabrać do salonu jubilerskiego – to już pół sukcesu! W każdym salonie przy pomocy bolca pomiarowego można poznać odpowiednie wymiary oraz na ich podstawie wybrać nową ozdobę.

W przypadku, kiedy kobieta nie rozstaje się ze swoim pierścionkiem – wspomniany klient może zmierzyć go samodzielnie w domu. Wystarczy znaleźć szablon z rozmiarami oraz średnicami. Po wydrukowaniu szablonu należy przyłożyć pierścionek do okręgu, który wielkością jest najbardziej podobny do biżuterii. Z taką informacją można już pewnie udać się do salonu jubilerskiego. 

Niestety w przypadku, kiedy mierzony dodatek ma nieregularny kształt – rozmiar może być nieadekwatny do rzeczywistego. W takim wypadku sugerujemy wybór o rozmiar mniejszy niż zmierzony. 

Jak dobrać rozmiar bez posiadania pierścionka?

Brak ozdoby, dzięki której można uzyskać przybliżony rozmiar pięknego prezentu dla ukochanej, często dla mężczyzny oznacza wybór na chybił trafił. Nie musi tak być!

W takiej sytuacji proponujemy skorzystanie z szablonu, dzięki któremu można zmierzyć obwód palca swojej wybranki. Aby wymiary były jak najbardziej rzeczywiste, zachęcamy do wyszukania takiego wskaźnika w sieci, a następnie wydrukowania go w skali 1:1. 

Pasek należy założyć na palec tak, aby miarka była widoczna. Mierzenie powinno odbywać się w najgrubszej części palca, a węższą końcówkę wsunąć należy w uprzednio nacięte miejsce na pasku. 

Przy takiej formie pomiaru należy wiedzieć, że osoby praworęczne mają niewiele większy palec środkowy na prawej dłoni, niż środkowy palec na lewej dłoni. W przypadku osób leworęcznych występuje taka sama zależność w odwrotnej formie.

Może spodobać Ci się również:

Jak zrobić szpachlę do drewna? Szpachlowanie drewna

Jak zrobić szpachlę do drewna? Szpachlowanie drewna

12 maja 2020

Jak powszechnie wiadomo, drewno w szczególności narażone jest na zniszczenie, eksploatację oraz widoczne ubytki, które powstają w wyniku używania. Jednym z podstawowych zabiegów renowacji przedmiotów i mebli jest skuteczne zamaskowanie…

Czytaj więcej