środa, 09 października 2024r.

Jak rozpoznać, że pies jest chory i wymaga profesjonalnego leczenia?

photo 1534361960057 19889db9621ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOXx8dmV0fGVufDF8MHx8fDE2ODI4NDQ1NTYixlibrb 4.0.3q80w1080

Nasi czworonożni przyjaciele również od czasu do czasu cierpią na różnego rodzaju choroby. Niektóre z nich mają łagodny przebieg, podczas gdy inne są dość niebezpieczne i mogą nawet zagrażać życiu psa. Dlatego nie powinniśmy bagatelizować żadnych odmiennych zachowań u pupila. Po czym możemy poznać, że zwierzę jest chore?

Pies zdrowy to pies ruchliwy

U tych czworonogów ruch to podstawa. Zwierzęta zdrowe będą wykazywać duży entuzjazm i szybkość ruchów. Jeśli zauważymy z kolei znaczne otępienie u psa, powinniśmy się tym zainteresować. Ospałość, apatia czy brak apetytu to sygnały świadczące o tym, że z organizmem zwierzęcia dzieje się coś niedobrego.

Oczywiście nie warto od razu popadać w panikę i doszukiwać się najgorszych chorób. Czasami apatia psa jest wynikiem nadmiernego wysiłku lub przejściowej niestrawności, dlatego nie powinniśmy od razu wszczynać alarmu. Gdy jednak objawy nie ustępują i pojawiają się kolejne symptomy, lecznica dla zwierząt kraków, będzie wskazanym rozwiązaniem, gdzie można będzie poradzić się u profesjonalisty, w jaki sposób poprawić kondycję zwierzęcia.

Problemy żołądkowe również mogą sygnalizować choroby

Choć z pewnością dbamy o pupila jak najlepiej, zdarza się, że podczas przechadzki zwierzę zje coś, czego nie powinno. Niekiedy taki pokarm może wywołać problemy żołądkowe, przez które pies może czasowo stracić apetyt. W szczególnych przypadkach pojawiają się wymioty oraz biegunka, ponieważ organizm będzie chciał samoczynnie pozbyć się trującej substancji.

Ponownie nie warto popadać w panikę, jeśli takie symptomy nie utrzymują się długo. W przypadku lekkiej niestrawności zwierzę powinno dojść do siebie maksymalnie po kilku dniach. Gdy jednak biegunki utrzymują się znacznie dłużej, a pies sporo stracił przy tym na wadze, warto skonsultować się ze specjalistą z lecznicy weterynaryjnej w krakowie. Takie objawy choroby mogą wskazywać na rozwój poważnych problemów jelitowych lub zmian nowotworowych.

Te objawy musimy potraktować bardzo poważnie

Nie powinniśmy bagatelizować nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Wysoka gorączka w połączeniu z wymiotami, biegunką i dziwnym zachowaniem pupila może na przykład świadczyć o spożyciu zatrutego pokarmu. W takim wypadku musimy jak najszybciej zgłosić się do weterynarza po pomoc.

Zwracajmy uwagę również na inne objawy. Wzrost agresywnych zachowań, nadpobudliwość u psa czy charakterystyczny ślinotok może świadczyć o rozwoju wścieklizny. To choroba nieuleczalna, która jest niebezpieczna również dla człowieka, dlatego w takiej sytuacji musimy reagować naprawdę szybko.

Może spodobać Ci się również:

photo 1500191240172 0d6a860885afcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzZ8fGFkaWRhcyUyMHNob2VzJTIwbmlrZXxlbnwxfDB8fHwxNzE0MzIwNzg3fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Jakie buty w góry na lato?

1 kwietnia 2024

Nadchodzą ciepłe miesiące, podczas których wielu z nas z pewnością będzie chciało wypocząć na łonie natury. Niektórzy już zapewne planują urlop w górach, sprawdzając pogodę i tycząc najlepsze trasy na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady