czwartek, 20 czerwca 2024r.

Jak się spakować przed przeprowadzką? O tym musisz pamiętać

photo 1614976523771 aa4f2bd062fccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNnx8dHJhbnNwb3J0fGVufDF8MHx8fDE3MTIxNzQ5OTl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przeprowadzka na nowe miejsce może być sporym wyzwaniem. Rodzinom, które zżyły się z aktualnym miejscem zamieszkania bardzo trudno przychodzi spakować potrzebne akcesoria i rozpocząć życie w całkiem nowym miejscu. Nie chodzi tu wyłącznie o sentyment – przeprowadzka to bardzo trudne logistycznie i organizacyjnie zadanie, którego musimy się podjąć. Jak spakować niezbędne akcesoria przed wywózką?

Zacznij od produktów wielkogabarytowych

Najlepiej rozpocząć przenosiny od taniego transportu mebli z Warszawy o niestandardowych rozmiarach. To produkty, które wymagać będą sporo uwagi, ze względu na duże gabaryty. Musimy przed transportem wybrać odpowiednią metodę przewozu, zabezpieczyć wszystkie ściany mebli, lub jeśli to możliwe, zdemontować je przed wywózką.

Najwięcej problemów przy tego typu produktach wywołuje pakowanie. W tradycyjnych sklepach raczej nie znajdziemy kartonów tak dużych, by pomieściły ogromne szafy czy meblościanki. Dlatego powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów z firm przeprowadzkowych, którzy dysponują odpowiednim zapleczem i flotą pojazdów umożliwiającą transport mebli wielkogabarytowych.

Delikatne przedmioty lepiej przewieść samodzielnie

Szklane dekoracje oraz elementy zastawy kuchennej najlepiej przetransportować swoim samochodem. Przed wywózką warto umieścić je w kartonowych opakowaniach i zabezpieczyć folią bąbelkową. Dzięki temu ograniczymy ryzyko uderzenia powierzchni elementów o siebie. Podobnie warto postąpić z produktami ceramicznymi, które, choć są trwalsze od szkła, również są podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Szklanki i szklane talerze najlepiej układać obok siebie, rozdzielając je od czasu do czasu warstwą folii bąbelkowej. Niestandardowe elementy dekoracyjne o nieregularnym kształcie lepiej wkładać do osobnych pudełek i unieruchomić za pomocą materiałów lub folii bąbelkowej.

W jaki sposób przewozić klasyczne meble?

Z mniejszymi szafkami i komodami zwykle nie ma problemu – w tym przypadku warto przede wszystkim zabezpieczyć ściany kartonem i unieruchomić zawiasy. Dzięki temu w czasie transportu mebli drzwiczki nie będą uderzać o kant ścianek produktu.

Aby uchronić drewniane meble przed obiciem, warto zastosować folię bąbelkową. Szczególną uwagę poświęćmy też zdobieniom i rączkom od drzwiczek, które mogą ulec utrąceniu podczas przejazdu. Jeśli mamy możliwość, możemy zdemontować te akcesoria przed przewozem i poskładać je ponownie na nowym miejscu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Aparat RTG w gabinecie weterynaryjnym, jak uzyskać idealne zdjęcie rentgenowskie?

1 sierpnia 2021

Radiografia cyfrowa powoli wypiera analogową, a coraz powszechniejsze staje się wyposażenie klinik w cyfrowy sprzęt do badań radiograficznych. Ze względu na szereg korzyści jakie daje tworzenie zdjęć cyfrowych najwyższej jakości,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady