piątek, 21 stycznia 2022r.

Jakie maseczki do samolotu? Zasady dotyczące zakrywania ust i nosa na pokładzie samolotu

unnamed file

Maseczki ochronne to rzecz, którą zawsze musimy mieć przy sobie w momencie, gdy wychodzimy z domu. Co więcej, planując podróż samolotem również, należy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą maseczkę, która zmniejszy ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto, więc wiedzieć, jakie maseczki zapewnią nam odpowiednią ochronę i dlaczego nie powinniśmy rezygnować z ich noszenia w miejscach publicznych.

Maseczka do samolotu – jaką wybrać?

Jeżeli chcemy wsiąść na pokład samolotu, musimy mieć przy sobie maseczkę. Jej założenie to obowiązek każdego pasażera. Jednak, jakie maseczki zapewnią nam należytą ochronę?

Obecnie wiele osób decyduje się na maseczki jednorazowe ochronne, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale są również wygodne podczas noszenia, ponieważ idealnie dopasowują się do twarzy. Maseczki jednorazowe używa większość osób, co oznacza, że są one bardzo popularne. Poza tym takie maseczki zazwyczaj sprzedawane są w większych ilościach, więc w razie potrzeby możemy wymienić zużytą maseczkę na nową.

Oczywiście wyróżnia się również wiele innych maseczek ochronnych, które także dają nam zabezpieczenie przed koronawirusem. Bez względu na to, jaką maseczkę ze sobą zabierzemy, powinniśmy pamiętać o prawidłowym jej noszeniu, gdyż jest to najważniejsza kwestia, jeżeli chodzi uniknięcie zachorowania.

Czy maseczka obowiązuje przez cały lot?

Wchodząc na pokład samolotu, musimy mieć zasłonięte usta i nos. Regulacja ta dotyczy także samego lotu, gdzie maseczka nadal jest obowiązkowa. Wyjątkiem jest jedynie czas, kiedy pasażer pije lub spożywa pokarm.

Oprócz tego z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są też dzieci. Jeżeli jednak chodzi o wiek dziecka, to informację tę, należy uzyskać indywidualnie u danego przewoźnika. Nieakceptowane są maseczki materiałowe lub sposoby zasłaniania ust i nosa w inny sposób, niż maseczka.

Dlaczego nie warto rezygnować z noszenia maseczek?

Noszenie maseczki to obowiązek w wielu miejscach publicznych. Ich zadaniem jest zapewnienie ochrony przed przenoszeniem wirusów. Niestety zdarza się, że niektóre osoby rezygnują z zakładania maseczek nawet tych jednorazowych, ponieważ uważają, że pandemia ich nie dotyczy.

Rezygnacja z zakładania maseczki nie jest dobrą decyzją. Nikt z nas nie wie, jak jego organizm poradzi sobie z ewentualnym zakażeniem dlatego, jeżeli mamy także możliwość, powinniśmy chronić się przed zachorowaniem na covid-19. Warto także wiedzieć, że brak maseczki może uniemożliwić nam wejście do niektórych miejsc, gdzie istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Ile kosztuje ustawienie świateł na stacjach diagnostycznych?

1 października 2021

Sezon jesienno-zimowy wiąże się z ograniczonym dostępem do światła słonecznego. Długie wieczory i przeważnie zachmurzone niebo determinuje konieczność stosowania oświetlenia w samochodach. Choć obowiązek ich używania jest przez cały rok,…

Czytaj więcej