czwartek, 19 września 2024r.

Wynajem krótkoterminowy – ile można zarobić na takim biznesie?

photo 1501183638710 841dd1904471cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxyZWFsJTIwZXN0YXRlJTIwcmVudGFsfGVufDF8MHx8fDE2OTA1NTY5Mzl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Nieużywane mieszkanie bardzo często udostępniane jest lokatorom. Pokoje w odpowiedniej lokalizacji mogą przynieść spore zyski, trzeba jednak poważnie zastanowić się nad formą udostępniania. Zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy niesie szereg korzyści i obowiązków, które spoczywają na właścicielu mieszkania. Dziś sprawdzimy ile da się zarobić przy pierwszej formie udostępniania budynku.

Wynajem krótkoterminowy – jakie są jego zalety?

Na ten model usług decydują się właściciele dużych nieruchomości oraz apartamentów. Wynajem krótkoterminowy raczej kierowany jest w stronę turystów i osób, które poszukują czasowego lokum w trakcie służbowych zadań. Wynajem najczęściej nie trwa dłużej niż 30 dni i wymaga odpowiednio przygotowanego mieszkania ze wszystkimi udogodnieniami.

Czy taka forma udostępniania ma sens? Jak najbardziej! Zwłaszcza że wysoki standard apartamentu wiąże się ze znacznie wyższym czynszem, który trafia do rąk właściciela. Jeśli zlecimy usługę obsługa najmu krótkoterminowego zewnętrznej firmie, możemy pozbyć się większości obowiązków i jedynie czerpać korzyści płynące z najmu. Poza tym, przy najmie krótkoterminowym zawsze możemy dość szybko zakończyć działalność i wykorzystać nieruchomość do innego celu.

Czym wynajem krótkoterminowy różni się od długoterminowego?

W przypadku najmu długoterminowego oddajemy najemcy mieszkanie do użytku przez minimum rok. Zdarza się, że lokatorzy poszukują nieruchomości bez umeblowania, ponieważ potrzebne akcesoria przewiozą sobie sami. Oznacza to, że nie musimy w tym przypadku dbać o wysoki standard i wyposażenie mieszkania, co może ułatwić obsługę.

Najem długoterminowy przynosi odpowiednie zyski, jednak mogą być one mniejsze od drugiego modelu udostępniania nieruchomości. Trzeba również pamiętać, że w przypadku najmu długoterminowego oddajemy mieszkanie do użytku przez długi czas i nie mamy wtedy możliwości ingerencji w jego stan. Z drugiej strony zarządzanie najmem jest w tym przypadku dużo prostsze…

Czy warto zlecić obsługę najmu komuś innemu?

Jeśli nie mamy doświadczenia i nie chcemy zajmować się formalnościami związanymi z udostępnianiem mieszkania to jest to bardzo dobry pomysł. Firmy oferujące pomoc w zarządzaniu nieruchomościami pod wynajem z reguły przejmują większość obowiązków, które realizują w imieniu klienta. Dzięki temu my nie musimy się niczym zajmować, a i tak będziemy czerpać spore korzyści. Obsługa apartamentów opłaca się przede wszystkim przy najmie krótkoterminowym.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Posadzka z kamienia, czy jest opłacalna?

1 stycznia 2021

Podłoga w domu jest szczególnie narażona na zniszczenie. Wybierając podłoże należy kierować się tym, żeby było trwałe i łatwe w pielęgnacji. Szczególnie w tym względzie narażone są podłogi w łazience…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady